Napisz testament

W Polsce wciąż jeszcze bardzo mało osób spisuje testament. Tymczasem sporządzenie testamentu pozwala nam być spokojnym o to, co w przyszłości stanie się z naszym majątkiem.  W państwach zachodnich jest normą, że w tym dokumencie obok rodziny i przyjaciół uwzględnia się też organizacje charytatywne.

Już w młodym wieku warto zdecydować

Jeśli pragniesz, by w przyszłości Twoje środki procentowały w życiu dzieci z trudnych środowisk, uwzględnij nas w swoim testamencie! Dzięki testamentowi masz gwarancję, że Twoja wola co do przeznaczenia Twojego majątku w przyszłości zostanie zrealizowana.

W swoim testamencie możesz:

– przekazać Fundacji Pociecha konkretną rzecz lub określoną kwotę pieniężną, zobowiązując swoich spadkobierców do przekazania nam wskazanego przez Ciebie składnika majątku

– powołać Fundację Pociecha wspólnie z innymi osobami, którym chcesz przekazać swój majątek, do spadku

– uczynić Fundację Pociecha swoim jedynym spadkobiercą.

Testament można napisać odręcznie lub z pomocą notariusza. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, pamiętaj, że cały testament musi być spisany odręcznie, podpisany i opatrzony datą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, polecamy informator Napisz testament, który zawiera wiele przydatnych informacji. Z broszury Jak uwzględnić organizację w testamencie dowiesz się krok po kroku, w jaki sposób obdarować wybraną organizację.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami:

Sławomira Wojtyś
tel. 730 988 784