Masz firmę? Pomagaj Pociechom!

Masz firmę? Pomagaj Pociechom!

Rozmowa ze Sławomirą Wojtyś z Fundacji Pociecha nt. akcji Pomagaj Pociechom.

Wersja B - wo

– Na czym polega akcja Pomagaj Pociechom?

– To akcja, której celem jest wsparcie Świetlicy Środowiskowej „Miś” we Wrocławiu, działającej na osiedlu Ołbin. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji, mogą przekazać darowiznę na konto Fundacji Pociecha, która zostanie przekazana na pomoc świetlicy. Mogą także zaangażować w pomaganie swoich klientów.

– W jaki sposób w akcję będą mogli się zaangażować klienci firm bądź sklepów?

– Na przykład będą mogli kupić produkty, które będą się znajdowały na specjalnie oznakowanej półce w sklepie i do których ceny doliczona będzie symboliczna złotówka. Uzbierana w ten sposób kwota zostanie przekazana dla świetlicy „Miś”. To samo może dotyczyć także usług, np. zakupu kawy czy deseru w kawiarni.

– Jakie są najpilniejsze potrzeby świetlicy „Miś”?

– Obecnie najbardziej potrzebne są nowe krzesła do świetlicy, a także biurka z regulacją wysokości, przy których wychowankowie będą mogli odrabiać lekcje – do świetlicy uczęszczają dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Potrzebne są także wymiana drzwi i remont świetlicy. Dzieciom bardzo przydałby się również stół do tenisa stołowego, który kosztuje 1,5 tys. zł.

– Jak długo potrwa akcja?

– Akcję zaplanowaliśmy na rok, ale chętne firmy będą mogły brać w niej udział również dłużej.

– Jakie firmy mogą przyłączyć się do akcji?

– Wszystkie – zarówno handlowe jak i usługowe. Dla firm biorących udział w akcji mamy przygotowane specjalne plakaty, które poinformują ich klientów, że dany zakład, sklep czy restauracja jest przyjazna pociechom, czyli dzieciom, i że kupując produkty bądź usługi w danym miejscu, wspierają najmłodszych. Firmy wspierające świetlicę dołączą także do Klubu Przedsiębiorca z Sercem.

– Gdzie mogą zgłaszać się przedsiębiorcy pragnący dołączyć do akcji Pomagaj Pociechom?

– Przedsiębiorców chętnych do udziału w akcji i pomocy dzieciom zapraszam do kontaktu: Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha, e-mail swojtys@fundacjapociecha.pl, tel. 730 988 784, 71 724 22 53.

– Dziękujemy za rozmowę.