Dawanie jest radością! Podaruj prezenty najuboższym dzieciom

Dawanie jest radością

Są takie dni, które powinny być po brzegi wypełnione radością. Koniec roku to czas, gdy do głosu dochodzą najpiękniejsze emocje. Niestety nie wszyscy mogą je przeżywać.

Choć trudno to sobie wyobrazić, są wokół nas dzieci, które tracą nadzieję na wymarzone grudniowe prezenty. To smutna i przygnębiająca perspektywa, szczególnie dla najmłodszych, którym trudno zrozumieć tę niesprawiedliwość losu.

Każde dziecko zasługuje, by czuć się ważne, bez względu na jego status społeczny. Przyjemne zaskoczenie, jakie towarzyszy otrzymywaniu prezentu, a potem i ogromna radość odkrywania niespodzianki należą się wszystkim. Dzieciom wychowującym się w ubogich i trudnych warunkach te cudowne emocje są szczególnie potrzebne. Dzięki nim mogą poczuć się kochane i choć na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości, która jest ich codziennością.

Uczyń nadchodzący czas lepszym!

Wspólnie możemy odmienić grudniowy czas dzieciom z biednych rodzin i sprawić, że będzie on dla nich tak samo wyjątkowy, jak dla innych dzieci. Wystarczy wziąć udział w kampanii „Dawanie jest radością” prowadzonej przez Fundację Pociecha.

Od połowy listopada aż do 20 grudnia będą zbierane środki na zakup wymarzonych prezentów dla najuboższych dzieci z Gdańska, Wrocławia i Opola. To tam mieszczą się świetlice środowiskowe, którymi opiekuje się fundacja. Dzieci w nich przebywające pochodzą zwykle z rodzin niewydolnych wychowawczo, często z problemem alkoholowym. Ich codzienność jest szara i przepełniona smutkiem. Warto to zmienić i spełnić choć część ich marzeń.

To już kolejna taka nasza akcja. Dzięki wrześniowej zbiórce udało się  nam ufundować wyprawki szkolne potrzebującym dzieciom z Gdańska, Opola i Wrocławia. Czas kontynuować dzieło – razem możemy więcej!

Do zimowej akcji „Dawanie jest radością” zapraszamy wszystkich, dla których potrzeby dzieci biednych i zaniedbanych są ważne i chcą sprawić, by koniec roku był radosnym czasem szczególnie dla najmłodszych. Jako fundacja znamy marzenia naszych podopiecznych, dlatego wspólnymi siłami możemy je spełnić. Czy to nie o to właśnie chodzi w całej tej magii dawania?

Jak możesz pomóc? Wystarczy wejść na stronę bit.ly/DawanieJestRadoscia, wybrać cel i ufundować prezent dla potrzebującego dziecka. Marzenia dzieci są różne, spełnij to, które leży w zasięgu twoich możliwości. Daj szczęście komuś, kto przestał w nie wierzyć.

Możesz też zrobić przelew bezpośrednio na konto Fundacji Pociecha w Banku Pekao SA:15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem: „grudniowe prezenty”. Zebrane do 20 grudnia środki pomogą nam zakupić podarunki.

Bo przecież dawanie jest radością!

Tekst: Anna Kuliberda