Bez Ciebie nie będzie prezentów w tym roku

Bez Ciebie nie będzie prezentów w tym roku

 

Magiczny czas

Małymi kroczkami zbliża się koniec roku. To czas kiedy planujemy spotkania z najbliższymi, kupujemy kolorowe ozdoby i szukamy wymarzonych prezentów dla naszych bliskich. Ta magiczna pora wprowadza nas w cudowny nastrój. Czujemy się szczęśliwi, radośni i myślimy, że wszyscy dookoła czują to samo….

Każde dziecko czeka i pragnie

Każde dziecko, niezależnie od tego, gdzie się urodziło i w jakich warunkach dorasta, pragnie tego samego. Potrzebuje czuć się ważne, kochane i wysłuchane. To takie niezbędne, żeby mogło się prawidłowo rozwijać. Tak niewiele, a jednocześnie tak wiele.

Nie każde dziecko dostanie prezent

Jak wytłumaczyć dziecku, że nie dostanie prezentu, tak jak jego rówieśnicy. Jak spojrzeć w jego oczy, takie ufne i niewinne… Serce pęka na samą myśl o tym co czuje takie dziecko i jak bardzo cierpi z tego powodu…

Zabiegani i zajęci codziennymi sprawami, nie zastanawiamy się nad tym, że są dzieci, które też czekają i pragną dostać swój wymarzony prezent. A zamiast tego otrzymują poczucie niesprawiedliwości i poczucie bycia gorszym..

Możemy zamienić smutek w radość…

Możemy sprawić, że zamiast strasznego żalu i smutku, zobaczymy w oczach tych dzieci radość i nadzieję. Tak niby niewiele, bo tylko prezent, podarunek, zwykła rzecz, a jednocześnie poczucie wartości, zrozumienia i zauważenia tych pokrzywdzonych przez los dzieci.

Fundacja Pociecha od lat pomaga dzieciom z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Po raz kolejny prowadzimy akcję charytatywną pt. „Bez Ciebie nie będzie prezentów w tym roku”. Pragniemy ufundować potrzebującym dzieciom, z świetlic środowiskowych z Wrocławia, Gdańska i Opola wymarzone prezenty.

Nasza grudniowa akcja pt. „Bez Ciebie nie będzie prezentów w tym roku” potrwa do 20 grudnia. Zapraszamy do udziału w niej każdego, kto pragnie z nami dać szczęście pokrzywdzonym przez los dzieciom. Dołącz do drużyny niezwykłych darczyńców. Wejdź na stronę fundacjapociecha.pl/prezenty i określ wartość prezentu, który chcesz przekazać naszym podopiecznym.

Ktoś kiedyś powiedział, że szczęście to jedyna rzecz, którą dzieląc, tak naprawdę mnożymy. Twoje szczęście może stać się nie tylko Twoim napędem do życia. Ono może zmienić również życie kogoś jeszcze.