Pomoc niepełnosprawnym dzieciom na Białorusi

Pomoc niepełnosprawnym dzieciom na Białorusi

Miło nam poinformować, że udało nam się wesprzeć kolejne dzieci. Tym razem w projekcie „Komunikacja bez granic” pomogliśmy dzieciom w nabyciu wielu podstawowych społecznych umiejętności, ułatwiających codzienne życie. Specjaliści wykonywali swoją pracę w formie grupowej jak i indywidualnej. Skupili się na pomocy dzieciom oraz pomocy ich rodzicom. Projekt został zrealizowany przy zachowaniu wszystkich norm sanitarnych.

Wycieczka pod pomnik partyzantów Polesia.

Głównym celem działalności naszej Fundacji (Fundacja Pomocy Dzieciom POCIECHA) jest niesienie pomocy i pomaganie w rozwoju nie tylko w kraju, ale i za granicami naszego kraju. Zrealizowaliśmy właśnie projekt na Białorusi. pod tytułem: Pomoc niepełnosprawnym dzieciom na Białorusi. Wraz z lokalnym partnerem oraz z Państwową Instytucją „Terytorialne Centrum Pomocy Społecznej Pińska” zrealizowaliśmy w miesiącach czerwiec-lipiec 2020 integracyjny projekt zdrowotno-edukacyjny „Komunikacja bez granic” w mieście Pińsk w obwodzie brzeskim.

Dzięki dobrze skoordynowanej pracy zespołu specjalistów udało się osiągnąć cele i założenia projektu, a mianowicie: socjalizację podopiecznych. Przeszkody w komunikacji między dziećmi oraz ludźmi wokół nich zostały usunięte. Uczestnicy zaczęli swobodnie wyrażać swoje myśli i pragnienia, zniknęła sztywność, którą zastąpiło zaufanie i empatia. 

Zabawy na basenie

W projekcie wzięło udział 30 dzieci niepełnosprawnych w rozwoju psychofizycznym, z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego i układu sercowo-naczyniowego, dzieci wychowywanych przez rodziców zastępczych. 

Oprócz zdobywania nowych umiejętności, zadbaliśmy również o przyjemność dla podopiecznych, realizując wycieczkę na basen, nad jezioro i do zoo. Większość dzieci po raz pierwszy zobaczyła i usłyszała odgłosy niektórych zwierząt. Dzieci uczyły się rozpalać ognisko, przygotowywać potrawy na grillu, spacerować po wodzie oraz bezpiecznie się opalać.

Ten i inne projekty, możemy realizować dzięki wsparciu darczyńców.

Możesz wesprzeć nasze działania darowizną, wpłaconą na konto Fundacji Pociecha w banku Pekao SA:
15 1240 1994 1111 0010 4697 5666

Serdecznie dziękujemy