Podarujmy dzieciom grudniowe prezenty

Podarujmy dzieciom grudniowe prezenty

26 listopada rusza kampania „Dawnie jest radością”, dzięki której nasi podopieczni otrzymają mądre prezenty.

Spot kampanii nagany wspólnie z dziećmi

W tym roku do realizacji spotu kampanii zaangażowaliśmy dzieci z Świetlicy Miś. Dzieci myślały nad scenami, dzieci nagrywały, dzieci decydowały czy scena jest dobra, czy powtarzamy nagrywanie. Zobaczcie jaki efekt osiągnęliśmy wspólną pracą.

Do kogo trafią prezenty?

Między innymi trafią do Ani i Kamila. Poznajcie ich:

Ania, trzymając kubek w rękach, opowiadała o najgorszych momentach jej życia. Ojciec dostał zakaz zbliżania ze względu na przemoc. Kiedy Ania myślała, że jej koszmar się skończył, po alkohol sięgnęła mama. Pewnego dnia w czasie libacji w domu, sytuacja stała się tak dramatyczna, że Ania została zmuszona do ucieczki. Mama zauważyła jej brak dopiero po trzech dniach. Ania tak bardzo potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, którego od dawna nie zapewnia jej rodzina.

Dwunastoletni Kamil próbuje odnaleźć się w skomplikowanej sytuacji. Jego mama jest narkomanką i nie utrzymuje z nim kontaktu. Większość życia spędził w rodzinach zastępczych i w domu dziecka. Obecnie jest z tatą, który przez lata przebywał w więzieniu, a teraz próbuje stworzyć namiastkę domu. Na co dzień zmagają się z trudną przeszłością i nawykami, ale walczą o lepszą przyszłość. Kamil potrzebuje naszego wsparcia, aby móc cieszyć się dzieciństwem, jak jego rówieśnicy.

Otulmy dzieci ciepłem…

Trudno powstrzymać wzruszenie, kiedy myślę o naszych podopiecznych. Pragniemy otaczać ich troską każdego dnia, a szczególnie w zbliżającym się okresie dzielenia się dobrem, miłością i ciepłem. Chcemy sprawić Ani i Kamilowi oraz pozostałym naszym podopiecznym piękny i mądry prezent, który zachęci do aktywności fizycznej i rozwoju umysłu, którym będą mogli pochwalić się, że ktoś o nich pamięta. Jednak bez ludzi dobrej woli, nie będzie to możliwe… 100% darowizny przekażemy na zakup prezentów.

Wyjątkowe prezenty

Chciałyśmy podarować dzieciom coś wyjątkowego, coś co będzie motywowało do aktywności fizycznej, ale też pomoże rozwinąć talenty dzieci. Chciałyśmy w ten sposób otworzyć przed dziećmi nowe możliwości, ale też podarować im narzędzie dzięki któremu będą mogły poczuć się pewniejsze siebie.

Wspólnymi siłami mamy możliwość podarować im odrobinę radości, ale te narzędzie do rozwijania swoich talentów.