Ruszyła kampania edukacyjna „Zapisz dobro”

W dniach 20-26 marca trwać będzie akcja „Zapisz Dobro”, organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Napisz Testament. Celem akcji jest zachęcenie Polaków do uwzględniania w testamentach fundacji i stowarzyszeń. Fundacja POCIECHA jest jedną z 12 organizacji współtworzących tę akcję.

Testament to niezwykły dokument, w którym nie tylko możemy zadbać o najbliższych na wypadek, gdyby nas zabrakło. To również fantastyczne narzędzie, dzięki któremu możemy zostawić cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń, mieć wpływ na przyszłe pokolenia.

W trakcie akcji Zapisz Dobro na profilu Napisz Testament, prawnicy, psychologowie i inni eksperci będą poruszać tematy związane z różnymi aspektami związanymi z pisaniem testamentów i objaśniać – krok po kroku – jak poprawnie sporządzić ten dokument. Webinary są bezpłatne:

• 20.03, poniedziałek: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o testamentach, a boisz się zapytać – Łukasz Martyniec
  • 21.03, wtorek: Najczęstsze błędy związane ze sporządzaniem testamentów – Tomasz Krzywański
  • 22.03, środa: Co trzeba zrobić, aby przejąć spadek – Łukasz Martyniec
  • 23.03, czwartek: Zachowek – czym jest i komu się należy? – prawnicy z GWW
  • 24.03, piątek: Jak zmienić stare nawyki, czyli dlaczego nie warto obawiać się testamentów? – Gaweł Podwysocki

Zachęcamy również do ściągnięcia darmowego informatora testamentowego, będącego podręcznikiem w pigułce, prowadzącym czytelnika krok po kroku przez proces sporządzania testamentu. Wystarczy wysłać maila na adres: kontakt@napisztestament.org.pl w treści wpisując: zamawiam informator.

Kampanię społeczną ZAPISZ DOBRO, organizowane jest przez koalicję „Napisz Testament”, do której należymy. Poza naszą fundacją w skład koalicji wchodzi dziesięć dobrych i uczciwych organizacji pozarządowych. Są to: Fundacja DKMS, Fundacja Gajusz, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, WWF Polska, SOS Wioski Dziecięce, Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Stowarzyszenie na rzecz Nieopełnosprawnych SPES.

Cieszymy się, że możemy znaleźć się w gronie tak znanych i cenionych organizacji, a Państwa zapraszamy do zapoznania się z programem: www.zapiszdobro.pl