Przed nami piąta edycja szkolenia ŚWIETLIX!

Przed nami piąta edycja szkolenia ŚWIETLIX!

Program Świetlix z powodzeniem tworzymy już od dwóch lat. W tym czasie zorganizowałyśmy cztery edycje darmowych szkoleń dla kierowników i wychowawców świetlic. To dla nas wielka radość móc pomagać Dzieciom poprzez edukowanie kadry.

Już niebawem – na początku kwietnia – czeka nas kolejna odsłona kursu. Obecnie bardzo intensywnie przygotowujemy się do tego, by była ona jak najlepiej zorganizowana i aby uczestnicy wyciągnęli jak najwięcej dla siebie. Nabór do 5. edycji szkolenia ŚWIETLIX ruszy już w najbliższy poniedziałek (4 marca).

Ale… czym właściwie jest Świetlix?

No właśnie. Świetlix jest jednym z naszych fundacyjnych projektów, który służy dzieciom w świetlicach. Pomoc dla podopiecznych jest jednak pośrednia, gdyż samo szkolenie dotyczy osób dorosłych (wychowawców i kierowników), którzy pracują z dziećmi w świetlicach środowiskowych, socjoterapeutycznych czy podwórkowych. Świetlix to szkolenie, składające się z kilku wykładów i warsztatów, mających na celu zwiększenie świadomości i wiedzy wśród pracowników placówek.

Podczas szkoleń staramy się rozwijać wiedzę i umiejętności uczestników w wielu kierunkach. Przeprowadzane są wykłady z zakresu uzależnień behawioralnych wśród najmłodszych, przemocy i cyberprzemocy czy depresji. O podanych tematach mówią wybrani przez nas specjaliści, np. pedagodzy, psycholodzy czy psychoterapeuci poznawczo-behawioralni. Nie są to jednak jedyne kwestie, które omawiamy na kursie. W drugiej części wykłady prezentują pracowniczki naszej Fundacji, które odpowiadają na bardziej przyziemne pytania. Jak skutecznie zbierać fundusze na potrzeby świetlicy? Jak komunikować się ze światem? Z jakich narzędzi warto korzystać? Pomagamy też w samodzielnej organizacji wyjazdów czy innych wydarzeń.

Świetlix w liczbach

Do tej pory zorganizowaliśmy cztery edycje. Z każdą następną rozszerzałyśmy naszą ofertę, by jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby kierowników i wychowawców świetlic. Do tej pory w szkoleniach ŚWIETLIX wzięły udział 42 osoby z 25 placówek w całej Polsce. Już teraz zapraszamy do udziału w odsłonie numer 5, do której nabór ruszy w najbliższy poniedziałek!