Oto nasi prowadzący ŚWIETLIXA 5

Oto nasi prowadzący ŚWIETLIXA 5

Piąta edycja ŚWIETLIXA zbliża się wielkimi krokami, bo pozostało już tylko 11 dni. To dobry czas, by przedstawić harmonogram szkolenia i naszych prelegentów – ekspertów.

Jak już wiecie, tegoroczna edycja odbędzie się w formie dwóch spotkań, trwających po dwa dni: najpierw 2/3 kwietnia, a następnie 24/25 kwietnia. Pierwsze dwa dni zajmiemy się tematyką fundraisingu i zagadnieniem kampanii fundraisingowej. Za te warsztaty będą odpowiadać przedstawicielki naszej Fundacji prezes Joanna Pieszka i specjalistka ds. fundraisingu Sławomira Wojtyś.

W drugim terminie poruszymy tematy bardziej merytoryczne, takie jak: zagrożenie popełnienia samobójstwem wśród dzieci, rozwiązywanie konfliktów w grupie, budowanie relacji, komunikacja interpersonalna czy motywacja i wsparcie wychowawców świetlic środowiskowych. Poniżej krótko przedstawiamy naszych prelegentów, którzy poprowadzą świetlixowe warsztaty.

Jak przygotować się do kampanii fundraisingowej?

         Sławomira Wojtyś

Specjalistka ds. fundraisingu w Fundacji POCIECHA, od 17 lat zajmuje się współpracą w obszarze B2B jak również przygotowaniem ofert handlowych z uwzględnieniem ofert przetargowych dla jednostek budżetowych (posiada praktyczną znajomość ustawy „Prawo zamówień publicznych”). Od 8 lat zajmuje się planowaniem i koordynacją kampanii marketingowych i fundraisingowych (ATL, BTL), budowaniem trwałych relacji z darczyńcami korporacyjnymi (firmami), realizacją budżetów fundraisingowych oraz
monitorowaniem miesięcznych przychodów i kosztów, przygotowywaniem raportów i analiz fundraisingowych. Równolegle pracuje jako nauczyciel i tłumacz języka migowego.

 

Jak przygotować się do kampanii fundraisingowej?

Joanna Pieszka

Od stycznia tego roku prezeska Fundacji POCIECHA. Swoje doświadczanie zdobywała w kraju i za granicą  przygotowując materiały promocyjne m.in. dla Pon Holding B.V, Canada Youth Challenge, Projektor, Center for Youth Initiatives HORIZONS, Raben Transport, MEGAT. Przygotowywała również kampanie budowania świadomości marki dla produktów 'Ciuchcia Zdrowia’ oraz 'Little helpBOX’. Dwukrotnie nagradzana za kreatywne rozwiązania. W Fundacji POCIECHA prowadziła siedem kampanii ogólnopolskich, które uzbierały kwotę ponad miliona złotych. Posiada wykształcenie pedagogiczne (trener TUS oraz minimediacji) oraz bogate doświadczenie pracy z dziećmi z rodzin potrzebujących wsparcia, a także z podopiecznymi świetlic. Rozumie język i punkt widzenia pracowników świetlic.

 

 

Zagrożenia popełnienia samobójstw wśród dzieci i młodzieży

Natalia Małozięć

Psycholog dziecięca i trenerka twórczości. Specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Jest absolwentką psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach dotyczących pracy z dzieckiem. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła podczas pracy w krakowskich przedszkolach i szkołach. Prowadziła diagnozę i terapię, również dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Była koordynatorem zajęć w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Towarzyszyła najmłodszym, ich rodzicom oraz wychowawcom w trudnych oraz kryzysowych sytuacjach. Jest autorką artykułów z dziedziny psychologii rozwojowej i wychowawczej.

Jak motywować i wspierać wychowawców świetlic oraz jak dbać o wolontariuszy?

Karina Rawdanowicz-Wróbel

Od stycznia tego roku pracuje w Fundacji POCIECHA na stanowisku Koordynatorki Szlachetnych Inicjatyw. Jest absolwentką kierunku zarządzania zasobami ludzkimi, posiada bogate dziesięcioletnie doświadczenie w działach HR. Ponadto ma praktykę we współpracy z wolontariuszami oraz prowadzeniu organizacji pozarządowej. Jej obszar działania obejmuje także pracę z dziećmi, począwszy od edukacji domowej aż po organizację wydarzeń harcerskich.

 

 

 

Praca z grupą, rozwiązywanie konfliktów i budowanie relacji

Marcelina Varol

Od ukończenia studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz uzyskania tytułu terapeuty angażuje się w pracę z ludźmi potrzebującymi wsparcia. Pierwsze lata na ścieżce zawodowej spędziła aktywizując osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodziny do twórczego, harmonijnego życia – w miarę posiadanych zasobów. Kolejny okres zgłębiała tajemnice Autyzmu pracując z wyjątkowymi Dziećmi ze Spektrum oraz asystując ich Opiekunom w procesie wychowania. Następnie przeniosła się do Tbilisi, gdzie współtworzyła Centrum Terapeutyczne Sunspace, z którym współpracuje do dziś, szkoląc terapeutów w Centrum Neurorozwoju oraz współtworząc program edukacyjny dla otwieranego w 2018 roku kierunku „Terapia zajęciowa” na Uniwersytecie stanowym w Tbilisi. Obecnie prowadzi firmę Win your life.

 

Komunikacja interpersonalna

Piotr Wojciekiewicz

Studiował psychologię na Uniwersytecie SWPS. Jest terapeutą w trakcie certyfikacji, pracującym w nurcie TSR (Terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniach). Pracuje pod stałą superwizją. Prowadzi również firmę doradczo-szkoleniową „Schenk Institute”.

Ma na swoim koncie wiele szkoleń, m.in. ukończył II stopień szkolenia psychoterapeuty TSR, kurs „Uzależnienia behawioralne dzieci i młodzieży”, a także wiele szkoleń z zakresu mediacji i Transforming Communication. Posiada takie certyfikaty jak: Konsultant Insights Discovery, Trener Komunikacji niewerbalnej czy Coach International Coaching Community.