Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

Ekowarsztaty w „Misiu”

Opublikowano w: Bez kategorii
Tags:

Ekowarsztaty w „Misiu”

„Eko” i „bio” to cząstki, które bardzo często przyczepiają się do przeróżnych wyrazów. Mamy wszelkiego rodzaju biożywność i ekokosmetyki. Dla dzieci z „Misia” zostały nawet zorganizowane ekowarsztaty!

Przed wychowankami Świetlicy Środowiskowej „Miś” we Wrocławiu drzwi ekoświata uchyliła pani Kornelia Cypriańska z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu. Podczas ciekawych i niezwykle kolorowych ekozajęć dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego trzeba segregować śmieci, czemu warto gasić światło, po co zakręcać wodę podczas mycia zębów i wielu innych ekociekawostek dotyczących oszczędzania zasobów naturalnych. Dzieci grały w gry edukacyjne, ozdabiały materiałowe torby, a także stworzyły autorskie magnesy na lodówkę. Na koniec zajęć wszyscy dostali pamiątki w postaci biobidonów.

Ta ekonauka na pewno nie pójdzie w las!

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options

Zapisz się do Newslettera

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Pomocy Dzieciom POCIECHA, Wrocław 50-320, Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania lub usunięcia.