Nr konta bankowego: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666

Ciepłe posiłki w „Misiu”

Ciepłe posiłki w Misiu

Wchodzisz do domu, zapalasz światło i zaglądasz do lodówki – co dziś na obiad? Jak dobrze, że ktoś bliski pomyślał o tobie! Wystarczy tylko podgrzać i gotowe… Zwykła codzienność? Niekoniecznie.

Co najmniej jeden ciepły posiłek w ciągu dnia to podstawa prawidłowego odżywiania. Większość z nas może sobie na niego pozwolić bez problemu, ale w rodzinach borykających się z problemem skrajnego ubóstwa lub innymi trudnościami nie jest to już wcale tak oczywiste. W takich rodzinach żyje w naszym kraju około pół miliona dzieci. Niektóre z nich uczęszczają do Świetlicy Środowiskowej „Miś” we Wrocławiu.

– Dzieci wchodząc do świetlicy zaraz pytają o coś do jedzenia – mówi Agata Daczkowska, wychowawczyni w „Misiu”.

Dzięki darczyńcom, którzy już przekazali – za pośrednictwem Fundacji Pociecha – środki na ten cel wychowankowie świetlicy dwa razy w tygodniu otrzymują ciepłe posiłki np. w postaci zestawu obiadowego: kurczak, ziemniaki i zestaw surówek. W pozostałe dni – dzięki dotacji z urzędu miasta oraz mikrofalówce podarowanej ostatnio przez firmę AmRest – mogą liczyć np. na podgrzewane parówki czy kanapki z żółtym serem.

– Naszym marzeniem jest zebranie środków, które pozwolą na to, aby do końca roku codziennie [tj. od poniedziałku do piątku, kiedy otwarta jest świetlica „Miś”] zapewnić dzieciom pełnowartościowy i ciepły zestaw obiadowy – mówi Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha. – Dzięki współpracy z okolicznym barem mlecznym jesteśmy w stanie kupować urozmaicone, pożywne i duże porcje obiadów w bardzo przystępnych cenach.

Świetlica Środowiskowa „Miś” we Wrocławiu zapewnia bezpłatnie dzieciom i młodzieży bezpieczne miejsce po szkole, pomoc w nauce i możliwość rozwijania swoich zainteresowań.

Pomóż ufundować regularne ciepłe posiłki dla dzieci z „Misia”! Prosimy o wpłatę na konto Fundacji Pociecha w Banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem „darowizna na ciepły posiłek”. Dziękujemy w imieniu dzieci!

Change in Theme Options or on the cause edit page
Change in Theme Options or on the cause edit page
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options