Nr konta bankowego: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666

Zbiórka na remont świetlicy „Miś”

Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu spędzonym w pracy lub szkole siadasz w fotelu, na kanapie lub w innym wygodnym miejscu w domu. Czujesz się dobrze i bezpiecznie. Każdy z nas to kocha, prawda? Dzieciaki z „Misia” także marzą o bezpiecznym kącie, który dla nich znajduje się przy ul. Oleśnickiej 4 we Wrocławiu.

Tę świetlicę środowiskową powołała do życia grupa pasjonatów i pasjonatek, którzy początkowo prowadzili dla najmłodszych zajęcia za darmo, dwa razy w tygodniu. Dzięki lokalowi otrzymanemu od Urzędu Miasta i ofiarnej pracy wolontariuszy i wolontariuszek, którzy wyremontowali pomieszczenia, udało się w 2009 oficjalnie otworzyć Świetlicę Środowiskową „Miś” we Wrocławiu. Od tego czasu miejsce to jest azylem dla dzieciaków z różnych środowisk.

Świetlica zapewnia ciepły posiłek, pomoc w nauce i przede wszystkim – poczucie bezpieczeństwa. Jest miejscem rozwijania pasji, zawierania nowych znajomości (czasem na całe życie) i – po prostu zabawy. Tu właśnie pod okiem pedagogów dzieci otrzymują to, co jest im potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Jednak z czasem mury świetlicy uległy zniszczeniu. Dziś „Miś” znów potrzebuje remontu, aby móc być w pełni przyjaznym i bezpiecznym dla dzieci miejscem. Lokal świetlicy ma ponad 100 m2, a przepisy wymagają, aby spełniał on najwyższe standardy sanitarne i przeciwpożarowe. Dlatego w imieniu dzieci prosimy o pomoc. Remont obejmowałby m.in. położenie gładzi i pomalowanie ścian w głównej sali zajęć (dwie ściany są już wyremontowane) i w sali komputerowej, osuszenie ściany w sali kuchennej (uzupełnienie elewacji, gładzi i malowanie) oraz zakup koniecznych materiałów. To pozwoliłoby najmłodszym na nowo odnaleźć w „Misiu” swój azyl.

 

Pomóż! Niech te dzieci poczują, że one także zasługują na swój bezpieczny kąt. Prosimy o wpłatę na konto Fundacji Pociecha w Banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem „darowizna na remont świetlicy”.

Zobacz, co już udało nam się zrobić.

 

Zbiórka na remont świetlicy Miś
Change in Theme Options or on the cause edit page
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options