Nie wszystkie dzieci

mają równy start.

Co możesz podarować?

Wyprawka – piórnik, strój sportowy,…

Konsultacja psychologiczna

Dlaczego powrót do szkoły może być trudny?

Dzieci które mamy pod opieką w naszych świetlicach, pochodzą z ubogich rodzin. Mieszkają w jednym pokoju z kuchnią. Takie dzieci czują się gorsze i często są nękane przez rówieśników. Wyśmiewane w szkole i na podwórku, swoim wyglądem niestety odróżniają się od dzieci z innych rodzin. Kiedy większość dzieci wraca po przerwie grudniowej do szkoły i pokazuje innym wymarzone prezenty, które dostały od rodziców, dzieci z ubogich rodzin często nie dostają nic lub cokolwiek. W ich domu nikt nie słucha dziecięcych marzeń i pragnień. To pogłębia ich wstyd i utwierdza w przekonaniu, że dla nikogo się nie liczą, dla nikogo nie są ważne…

W tym roku chcemy to zmienić! Dzięki Twojej pomocy chcemy kupić tym dzieciakom wymarzone, wspaniałe prezenty, którymi też będą mogły się pochwalić w szkole.

O Fundacji POCIECHA

Fundacja Pomocy Dzieciom POCIECHA od 8 lat troszczy się o dzieci z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Wspieramy świetlice środowiskowe, które znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci i do których dzieci chodzą po szkole. Przebywają tam bezpłatnie pod opieką pedagogów, którzy pomagają im w nauce, rozwijaniu hobby i organizują im czas wolny oraz dają posiłek.

Świetlice istnieją po to, żeby dzieci, których rodzice są niewydolni wychowawczo, nie dorastały na ulicy, wagarując, ucząc się kraść, biorąc narkotyki i pijąc alkohol.

Fundacja Pomocy Dzieciom „Pociecha”
organizacja pożytku publicznego KRS: 0000 426 589
ul. Oleśnicka 4/1, 50-320 Wrocław, tel.: 71 724 22 53
e-mail: biuro@fundacjapociecha.pl, www.fundacjapociecha.pl
Nr naszego konta w banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666

Aktualności

Dzieci z Niebieskiej Strefy

Dzięki wsparciu firmy HP, Amazon oraz WINS, dzieci w świetlicy z Zielonej Góry, otrzymały wyprawki szkolne. Dziękujemy za Państwa wsparcie!  

Dzieci ze świetlicy w Brzegu

Kochani, to jest dopiero gratka! Dzieci z przedszkola, które niedawno mieliśmy przyjemność odwiedzać, uzbierały potrzebne rzeczy, aby stworzyć wyprawki dla dzieci ze...