Ufunduj wyjazd dla jednego dzieckaKLIKNIJ POMÓŻ

Co możesz podarować?

Wakacyjny wyjazd

Jeden dzień poza domem

Dowolna

Do kogo trafi Twoje wsparcie?

Do dzieci pozostawionych samym sobie, które bez swojej winy trafiły do domów borykających się np. z niewydolnością rodziców czy problemem alkoholowym. Wyjazdy które organizowaliśmy do tej pory, to dla dzieci szansa na powrót do równowagi, zdystansowanie się od codziennych problemów, trening samodzielnego myślenia, a przede wszystkim budowanie ich postaw, żeby mieć siłę psychiczną mierzyć się z życiem na nowo po powrocie do domu i do szkoły.  To rozszerzanie perspektyw daleko poza mały i ograniczony świat rodzin, w których się wychowują. To dobre wspomnienia, których stworzą bazę dla przyszłości, bo ciężko jest wznieść się myślami poza stare kamienice, murowane podwórka pomiędzy śmietnikami, jeżeli nigdy tego się nic innego nie widziało… Jest to doskonałe uzupełnienie naszej codziennej pracy z dziećmi.

DZISIAJ, to jedyna szansa, aby dać dzieciom możliwość na spędzenie choć jednego dnia poza blokowiskiem, poza

O Fundacji POCIECHA

Fundacja Pomocy Dzieciom POCIECHA od 10 lat troszczy się o dzieci z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Wspieramy świetlice środowiskowe, które znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci i do których dzieci chodzą po szkole. Przebywają tam bezpłatnie pod opieką pedagogów, którzy pomagają im w nauce, rozwijaniu hobby i organizują im czas wolny oraz dają posiłek.

Świetlice istnieją po to, żeby dzieci, których rodzice są niewydolni wychowawczo, nie dorastały na ulicy, wagarując, ucząc się kraść, biorąc narkotyki i pijąc alkohol.

Fundacja Pomocy Dzieciom „Pociecha”
organizacja pożytku publicznego KRS: 0000 426 589
ul. Oleśnicka 4/1, 50-320 Wrocław, tel.: 71 724 22 53
e-mail: biuro@fundacjapociecha.pl, www.fundacjapociecha.pl
Nr naszego konta w banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666

Aktualności

1,5 % pomaga naszym dzieciom

Wpisanie numeru KRS 0000426589 do zeznania podatkowego, pomogło nam tylko w zeszłym roku: – zapewniać 70 dzieciom regularne ciepłe posiłki – zorganizować...

Relacja z ferii w świetlicy Grodzisko

W czasie ferii zimowych dzięki Darczyńcom, dzieci ze świetlicy Grodzisko w Gdańsku,  mogły skorzystać z fantastycznie zorganizowanych półkolonii. Przygoda zaczęła się od...