Maja nie lubi wakacji,

...tak naprawdę, marzy, by choć raz na nie wyjechać.

bo ich nie zna

Pomóż Mai

Co możesz podarować?

Wakacyjny wyjazd

Jeden dzień poza domem

Do kogo (i dlaczego) trafi Twoje wsparcie?

Do dzieci pozostawionych samym sobie, które bez swojej winy trafiły do domów borykających się np. z niewydolnością rodziców czy problemem alkoholowym.

Wyjazdy które organizujemy, to dla dzieci szansa na zdystansowanie się od codziennych problemów, trening samodzielnego myślenia, a przede wszystkim budowanie ich postaw, żeby mieć siłę psychiczną mierzyć się z życiem na nowo po powrocie do domu i do szkoły. To rozszerzanie perspektyw daleko poza mały i ograniczony świat rodzin, w których się wychowują. To dobre wspomnienia, których stworzą bazę dla przyszłości, bo ciężko jest wznieść się myślami poza stare kamienice, murowane podwórka pomiędzy śmietnikami, jeżeli nigdy tego się nic innego nie widziało… Jest to doskonałe uzupełnienie naszej codziennej pracy z dziećmi.

DZISIAJ, to jedyna szansa, aby dać dzieciom możliwość na spędzenie choć jednego dnia poza blokowiskiem. Z dala od trosk i problemów, w otoczeniu pięknej przyrody. Cały program kolonii będzie skoncentrowany wokół bankierstwa. Dzieci będą uczyć się jak inwestować w swoje talenty, dbać o swoje zdrowie, zarządzać czasem, a przede wszystkim pielęgnować więzi rodzinne i przyjaźnie. Nie zabraknie również tematów związanych z finansami, takich jak zarabianie pieniędzy, umiejętne gospodarowanie nimi czy działania charytatywne.

Całością zajmie się wysoko wykwalifikowana kadra oraz psycholog.

 

O Fundacji POCIECHA

Fundacja Pomocy Dzieciom POCIECHA od 11 lat troszczy się o dzieci z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Wspieramy świetlice środowiskowe, które znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci i do których dzieci chodzą po szkole. Przebywają tam bezpłatnie pod opieką pedagogów, którzy pomagają im w nauce, rozwijaniu hobby i organizują im czas wolny oraz dają posiłek.

Świetlice istnieją po to, żeby dzieci, których rodzice są niewydolni wychowawczo, nie dorastały na ulicy, wagarując, ucząc się kraść, biorąc narkotyki i pijąc alkohol.

Fundacja Pomocy Dzieciom POCIECHA
organizacja pożytku publicznego KRS 0000426589
Adres: ul. Kamieniecka 15, 50-511 Wrocław, tel.: 71 724 22 53
e-mail: biuro@fundacjapociecha.pl, www.FundacjaPociecha.pl
Nr naszego konta w banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666

Aktualności