Home / O nas

Organizacja Pożytku Publicznego

Jesteśmy fundacją działającą non profit. Oznacza to, że wszystkie pozyskane przez nas środki finansowe przeznaczane są wyłącznie na realizację celów statutowych. Pracujemy dla dobra publicznego, nie osiągając przy tym zysku.

Jak pomagamy?

Dzięki Darczyńcom, pomagamy dzieciom z mniejszymi szansami, bo zależy nam, by miały równy start w dorosłe życie.

Wspieramy grupy dzieci w świetlicach środowiskowych, domach dziecka i przebywających na oddziałach psychiatrii dziecięcej, poprzez:

• wsparcie edukacyjne,
  • wyjazdy letnie i zimowe,
  • wsparcie rzeczowe: zapewnienie ciepłych posiłków, wyprawek na nowy rok szkolny, ufundowanie prezentów grudniowych,
  • kompleksowe wsparcie pracowników świetlic środowiskowych.

Równy start

Skupiliśmy nasze działania wokół świetlic środowiskowych, ponieważ są to placówki wsparcia dziennego, które znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo, do których przychodzą one po szkole. Tam przebywają bezpłatnie pod opieką pedagogów, którzy dają im posiłek, pomagają im w nauce, wspierają w rozwoju hobby i organizują im czas wolny.
Dzięki wsparciu pracy świetlic dzieci nie dorastają na ulicy, wagarując, ucząc się kraść, biorąc narkotyki i pijąc alkohol. Te placówki mają za zadanie uchronić je przed takim życiem. Każde dziecko zasługuje na lepszą przyszłość, niezależnie od pochodzenia. Pragniemy żyć w świecie, w którym wszystkie dzieci otrzymują równe szanse na edukację i rozwój oraz mogą kształtować swoją przyszłość zgodnie ze swoimi zdolnościami i zainteresowaniami.

Fundraiserka

Karina Rawdanowicz – Wróbel

kwrobel@fundacjapociecha.pl

Fundraiserka

Sławomira Wojtyś

swojtys@fundacjapociecha.pl

Koordynatorka ds. świetlic

Natalia Rawdanowicz

nrawdanowicz@fundacjapociecha.pl

Koordynatorka ds. mediów

Aleksandra Mielczarek

biuro@fundacjapociecha.pl

Prezeska – Joanna Pieszka

jpieszka@fundacjapociecha.pl

Pomóż nam pomagać

Fundacja Pociecha pomaga

Zapisz się do newslettera!