Dziękujemy firmie Sollers Consulting za nowe meble!

Dziękujemy firmie Sollers Consulting za nowe meble!

Dzięki szlachetnemu gestowi firmy Sollers Consulting sp. z o.o. dwie ze świetlic środowiskowych, którym pomagamy, oraz nasza fundacja otrzymały w sumie około 100 sztuk nowych mebli.

– Firma Sollers Consulting sp. z o.o. sama zgłosiła się do nas z propozycją przekazania darów – mówi Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha. – To, co otrzymaliśmy, przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Były to biurka, komody różnych rozmiarów, regały, a także krzesła obrotowe. Meble są ładne i w bardzo dobrym stanie. Trafiły one do dwóch świetlic środowiskowych – „Miś” i „Garaż”, którym pomagamy, oraz do jednego z naszych pomieszczeń w biurze. Firma zapewniła również pokrycie kosztów transportu mebli.

– Dzięki darowi od firmy Sollers Consulting wymieniliśmy wszystkie meble w świetlicy, w tym m.in. szafki, które były już w bardzo złym stanie – cieszy się Magdalena Sykuła, kierownik Świetlicy Środowiskowej „Garaż” w Opolu. – Nowe meble towarzyszą i służą dzieciom codziennie w trakcie zajęć.

– Komody wykorzystaliśmy w kuchni – mówi Magdalena Nowicka, kierująca świetlicą „Miś” we Wrocławiu. – Przechowujemy w nich suche produkty żywnościowe. Wcześniej brakowało nam szafek do przechowywania żywności. Biurka wykorzystują starsze dzieci do odrabiania lekcji oraz w trakcie zajęć plastycznych i technicznych.

Krzesła w „Misiu” przydały się do stanowisk komputerowych. Na regałach z kolei poukładane zostały książki i gry, które kiedyś były pochowane w zamykanych szafach i niejednokrotnie niewykorzystywane, bo zapomniane.

– Rodzice naszych wychowanków także są zachwyceni zmianami, które widać od razu po przekroczeniu progu świetlicy – podkreśla Agata Daczkowska, wychowawczyni w „Misiu”. – Nowe krzesła są dużo wygodniejsze, a przy nowych stołach dzieci chętniej odrabiają prace domowe czy uczestniczą w różnorodnych zajęciach.

– Bardzo dziękujemy Sollers Consulting za hojną i praktyczną pomoc! – podkreśla Sławomira Wojtyś.