Dzieciaki z „Garażu” mogą już podgrzewać posiłki!

Dzieciaki z „Garażu” mogą już podgrzewać posiłki!

Dzięki panu Pawłowi, Darczyńcy, który ufundował nową kuchenkę mikrofalową dla Świetlicy Środowiskowej „Garaż” w Opolu, dzieci mogą spożywać w świetlicy ciepłe posiłki.

Kuchenka, której poszukiwała świetlica, była potrzebna m.in. do prowadzenia zajęć kulinarnych i podgrzewania przygotowanych wcześniej potraw. Poprzednia kuchenka z powodu zużycia i stanu technicznego nie nadawała się już do użytku.

– Oprócz podgrzewania posiłków robimy też np. popcorn, przygotowujemy dania „na szybko” z półproduktów czy mrożonek; dzieci bardzo lubią też pizzę – mówi Magdalena Sykuła, kierownik „Garażu”.

Nową kuchenkę dla świetlicy ufundował pan Paweł Skorupa. Czy warto pomagać innym? Na to pytanie pan Paweł odpowiada:

– Pytanie – czy warto – brzmi dziwnie. Uważam, że to obowiązek. Nie trzeba robić wielkich rzeczy. Nie trzeba być zamożnym, by pomagać innym. W naszych czasach, gdy „bycie razem” zamieniamy na własne, indywidualne przyjemności, tracimy wrażliwość na innych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Czasem trzeba się podzielić ubraniami, jedzeniem, sprzętami. Czasem wystarczy dobre słowo. W moim przekonaniu dawanie szans innym i mądre pomaganie jest jedną z wielu odsłon człowieczeństwa. [Działalność Fundacji Pociecha – przyp. red.] to właśnie przykład mądrego pomagania.

– Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za ten gest! – podsumowuje Magdalena Sykuła.