Finał akcji „Bez Ciebie nie będzie prezentów w tym roku”

Finał akcji „Bez Ciebie nie będzie prezentów w tym roku”

Rok 2018 kończymy pełni emocji, wzruszenia i wiary w ludzi. Za nami finał naszej listopadowo-grudniowej akcji „Bez Ciebie nie będzie prezentów w tym roku”. W naszych trzech świetlicach środowiskowych znajdujących się we Wrocławiu, Gdańsku i Opolu zapanował w tym tygodniu czas radości i dziecięcych łez szczęścia. Dzięki ludziom dobrej woli możemy powiedzieć: „To właśnie dzięki Wam są prezenty w tym roku”.

Bez Ciebie nie będzie prezentów w tym roku podsumowanie

Już po raz kolejny w tym grudniowym, szczególnym okresie mogliśmy razem z Wami zapewnić dzieciom z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo chwile cudownych wspomnień. Poprzez akcję dawania wymarzonych prezentów dzięki darczyńcom sprawiliśmy, że nasi podopieczni poczuli się zauważeni i wysłuchani. Wasza pomoc to taka pozytywna cegiełka włożona w ich wychowanie.

Czas prezentów to w naszych świetlicach środowiskowych magia wyczekiwania. Już w listopadzie dzieci, pisząc listy i załączając do nich obrazki, odkrywały swoje najskrytsze pragnienia. Niestety w ich domach nie ma czasem miejsca na marzenia, nie wypada o nic prosić…

– Wiedzieliśmy, że jedna z dziewczynek marzy o łyżwach. Często opowiadała, jak bardzo by chciała zostać w przyszłości łyżwiarką figurową. Gdy zabraliśmy się za pisanie listów, sama stwierdziła, że nie może chyba prosić o tak drogi prezent. Wspólnie przygotowaliśmy jednak list z obrazkiem jej wymarzonego prezentu opowiada Elżbieta Leśniewska, kierownik Świetlicy Środowiskowej „Grodzisko” w Gdańsku. Dzięki darczyńcy 11-letnia Oliwia również dostała swój wymarzony prezent!

Takie przykłady tylko pokazują nam, jak wiele dla dzieci znaczyło spełnienie ich dziecięcych marzeń. Otrzymując wymarzone prezenty, tak naprawdę dostali znacznie więcej. Trafiła do nich dawka miłości, która już na zawsze w nich zostanie. Dzięki Waszej hojności wiemy, że te dziecięce głosy zostały wysłuchane, za co z całego serca w imieniu naszych dzieci dziękujemy!