Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów

W dniach 28.09-2.10.br. będziemy obchodzić Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów. Zdecydowaliśmy się na udział w tym wydarzeniu, ponieważ jest to bardzo mądra, potrzebna i rozwojowa dziedzina życia, o której w Polsce na tą chwilę, bardzo mało się mówi. Naszym celem jest oszczędzenie obywatelom wielu niepotrzebnych stresów i kłopotów związanych z niezabezpieczeniem swoich spraw przed końcem, który każdego z nas dotyczy.

Dlatego też, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w darmowych webinarach na funpage’u facebookowym @NapiszTestament, które rozmyją Wasze wątpliwości, wzbudzą Waszą ciekawość, zachęcą do działania, a także będą miejscem, w którym możecie zadać każde pytanie związane z tematem. Co się będzie działo?

poniedziałek (28.09) godz. 18:00

– Łukasz Maryniec, prawnik i doradca sukcesyjny opowie o tym, co dzieje się z masą spadkową od momentu śmierci spadkodawcy, do momentu otrzymania spadku przez spadkobiercę.

środa (30.09) godz. 18:00

– Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście Grzegorz Kurdziel podzieli się ze słuchaczami swoim doświadczeniem związanym ze sprawami sądowymi i doradzi, jak przygotować się do rozprawy spadkowej.

piątek (2.10) godz. 18:00

– coach i trener Andrzej Hejduk opowie o przyzwyczajeniach i schematach myślowych, którymi kierują się osoby nie piszące testamentu i wyjaśni, dlaczego strach, obojętność i niewiedza są naszymi głównymi wrogami w sporządzaniu tych dokumentów.

Dodatkowo przez cały tydzień, do Waszej dyspozycji będzie infolinia testamentowa. Pod numerem telefonu 500-857-074 będą dyżurować prawnicy, którzy w wyznaczonych godzinach odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.

Zachęcamy również do ściągnięcia darmowego informatora testamentowego, będącego podręcznikiem w pigułce, prowadzącym czytelnika krok po kroku przez proces sporządzania testamentu. Wystarczy wysłać maila na adres: kontakt@napisztestament.org.pl w treści wpisując: zamawiam informator.

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów organizowane jest przez koalicję „Napisz Testament”, do której należymy. Poza naszą fundacją w skład koalicji wchodzi dziesięć dobrych i uczciwych organizacji pozarządowych. Są to: Fundacja DKMS, Fundacja Gajusz, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, WWF Polska, SOS Wioski Dziecięce, Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Stowarzyszenie na rzecz Nieopełnosprawnych SPES.

Cieszymy się, że możemy znaleźć się w gronie tak znanych i cenionych organizacji, a Państwa zapraszamy do zapoznania się z programem: www.napisztestament.org.pl