Ośmiolatek popełnia samobójstwo?

Ośmiolatek popełnia samobójstwo?

❓ Czy wiesz że co 40 sekund ktoś próbuje odebrać sobie życie? (Źródło)

❓ Czy wiesz, że najmłodsze dziecko, które popełniło samobójstwo, miało osiem lat. To efekt naczyń połączonych: wzrost liczby samobójstw wśród dzieci jest związany z psychicznym funkcjonowaniem dorosłego społeczeństwa (Źródło).

❓ Czy wiesz, że dorośli w zeszłym roku korzystali ze zwolnień lekarskich (związanych ze zdrowiem psychicznym np. depresja) dwa razy częściej niż do tej pory? (Źródło). Aktywność z rówieśnikami na boisku do tej pory pomagała. W zeszłym roku dzieci były głównie zamknięte, odizolowane … i widać tego skutki.

❤ Widzimy ten problem, dlatego współpracujemy ze szpitalami i uszczelniamy lukę między oddziałem psychiatrii dziecięcej, a kierownikami świetlic. Dzięki Darczyńcom, dzieci po wyjściu z oddziału mogą trafić w bezpieczne miejsce i spotkać tam życzliwych ludzi.

👉 Przypomnę również artykuł u nas na blogu, w którym znajdą Państwo listę ośrodków pierwszego poziomu referencyjnego – czyli miejsc do których warto zwrócić się o pomoc, kiedy martwi nas coś w zachowaniu dziecka (https://www.fundacjapociecha.pl/…/co-robic-kiedy-trace…/). Pomoc udzielana jest bezpłatnie.