Zamień pączka na ciepły posiłek dla potrzebujących dzieci

Zamień pączka na ciepły posiłek dla potrzebujących dzieci

Już drugi rok z rzędu, Fundacja POCIECHA organizuje akcję w której, zamiast kupowania pączka, można zapewnić dziecku ciepły posiłek!

Już za parę dni w Tłusty Czwartek, być może posmakujesz pysznego pączka… A może, tym razem podzielić się? Nie, nie pączkiem, bo wbrew pozorom właśnie takiego jedzenia: zapychającego i mało pożywnego, dzieci z ubogich rodzin mają całkiem sporo…

Dane sprzed paru lat mówiły o pół milionie dzieci głodujących w Polsce. Nie znamy aktualnych danych, ale znamy dzieci z naszych świetlic środowiskowych. Zapewniamy im pożywne wyżywienie, a tam gdzie jest to możliwe również codzienny ciepły posiłek. 

Wiemy, że posiłki które mają zapewnione w świetlicy są najczęściej ich jedynym i głównym posiłkiem. 

Nasi podopieczni każdego dnia mogą sobie wybrać jaki chcą zjeść posiłek, czasami jest to kotlet z ziemniakami i mizerią, innym razem placek ziemniaczany z gulaszem lub naleśniki z białym serem i polewą truskawkową.

Dla nas najważniejsze jest to, że ich małe brzuszki nie są głodne!

Ale tych małych cudów nie robimy sami. Możemy pomagać rękoma naszych Darczyńców, którzy wspierają na stronie Fundacji, cel „Ciepły posiłek”.

Średnio jeden obiad kosztuje 10 złotych, Ty zadecyduj czy możesz podarować obiad naszym dzieciakom, a jeśli tak to ile? Jeden? Pięć? A może dziesięć? A może cały miesiąc czyli dwadzieścia obiadów?

6 tysięcy to codzienne obiady dla 10 dzieci ze świetlicy MIŚ przez 3 miesiące!!!

Za wszystkie obiady BARDZO DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH KOCHANYCH DZIECI 😊