Za nami CUDOWNY Dzień Dziecka! 🌺

Tegoroczny Dzień Dziecka okazał się bardzo piknikowy. Choć raz pogoda była lepsza, raz gorsza, za każdym razem Dzieciaki bawiły się cudownie! Zapraszamy Was na relację ze wszystkich aktywności w tym roku 🙂

W tym roku z naszej pomocy i dofinansowania na Dzień Dziecka skorzystało około 650 podopiecznych świetlic środowiskowych! Bardzo nas to cieszy. Działo się wiele cudownych rzeczy! We Wrocławiu miały miejsce dwa pikniki: jeden organizowany przez nas na terenie Aeroklubu Wrocławskiego, a drugi we współpracy z placówką „Tęcza” na Praczach. W obydwu przypadkach Dzieci mogły zjeść pyszny ciepły posiłek, przygotowany przez Fundację Mniej Więcej.

Wsparliśmy także trzy świetlice w Gdańsku. Dzieci z „Przystani” wzięły udział w ciekawych warsztatach kreatywnych. Świetlica „Mrowisko” otrzymało cztery duże paczki pełne materiałów plastycznych, zasponsorowanych przez niesamowitą firmę ESVS! Jesteśmy przekonani, że dzieła Dzieci będą cudowne! Bardzo ciekawe wydarzenie miało miejsce także w „Gościnnej Przystani” w Gdańsku. Tam podczas pikniku odwiedził najmłodszych niezwykły gość – iluzjonista, który pokazał wiele sztuczek i opowiedział jak pasja stała się jego sposobem na życie.

Wycieczka do zoo

Dla świetlicy PCTŚiI w Nienadowej 1 czerwca upłynął pod znakiem wycieczki do zoo w Zamościu, gdzie niektóre Dzieciaki miały okazję po raz pierwszy zobaczyć duże, dzikie zwierzęta. Więcej o tej wyprawie przeczytacie TUTAJ.

Piknik w Aeroklubie Wrocławskim

To był jeden z pierwszych pikników, jaki zorganizowaliśmy jako Fundacja POCIECHA i uznajemy go za całkowity sukces! Wydarzenie odbyło się na terenie Aeroklubu Wrocławskiego dzięki uprzejmości zarządu stowarzyszenia, za co ogromnie dziękujemy! Dzieci ze świetlic Miś i Narnia poznały historię lotnictwa i były wniebowzięte, że mogły wsiąść do samolotu i szybowca. Oprócz tego grały także w moping i puszczały bańki mydlane. Wydarzenie zakończyło się loterią fantową, w wyniku czego każdy otrzymał mały prezencik. Radości był ogrom!

Warsztaty kreatywne

Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Przystań” w Gdańsku wzięły udział w warsztatach kreatywnych, poprowadzonych przez Akademię zabawy i edukacji „Wykrzyknik”. – Warsztaty obejmowały różne aktywności. Na początku mogliśmy się pobawić w wyznaczonym do tego miejscu, był basen z kulkami, zjeżdżalnia, trampolina i inne zabawy. Następnie przeszliśmy do kolorowej sali, gdzie animatorki poprowadziły zabawy przy muzyce i karaoke. Po dobrej zabawie udaliśmy się do drugiego pomieszczenia, gdzie robiliśmy świece. Każdy mógł stworzyć własną – opisuje Joanna, kierowniczka świetlicy. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy zasponsorować Dzieciakom tyle radości!

Wata cukrowa na pikniku w Bielsku-Białej

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o Stowarzyszeniu Hajstra, działającym na terenie Bielska-Białej, a z którymi nawiązaliśmy ostatnio doskonałą współpracę. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowali oni wielki piknik dla podopiecznych dziesięciu placówek, czyli około 300 Dzieci. Na miejscu pojawiła się reprezentacja naszej Fundacji POCIECHA w osobach Asi i Darka, którzy byli odpowiedzialni za… watę cukrową! Kolejki były kilometrowe, a kontakt z Dzieciakami na wagę złota. ❤