Razem sprawmy dzieciom udany powrót do szkoły

Razem sprawmy dzieciom udany powrót do szkoły

Ile kosztuje powrót dzieci do szkoły? Dla wielu rodziców zbyt dużo.

Badania wskazują, że około pół miliona dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, zaś ponad milion znajduje się poniżej tzw. granicy ubóstwa relatywnego, tzn. że nie mogą one liczyć na to, co pod względem materialnym posiada większość ich rówieśników.

Wśród rzeczy, których brakuje uboższym dzieciom, znajdują się także wyprawki szkolne. Zakup nowego plecaka, stroju sportowego czy piórnika, a także podręczników (o ile nie są refundowane) to dla wielu rodziców bardzo duży wydatek. Policzmy: koszt przeciętnej wyprawki dla jednego dziecka wynosi ok. 500 zł. W przypadku dwójki dzieci jest to już kwota 1 000 zł, w przypadku trójki – 1 500 zł.

Jako Fundacja Pociecha w ramach naszej akcji „Powrót do szkoły”, chcemy pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom – podopiecznym Świetlic Środowiskowych „Garaż” w Opolu i „Miś” we Wrocławiu – w powrocie do szkoły. Pragniemy zebrać środki na wyprawki szkolne dla nich. To pozwoli im z powodzeniem rozpocząć nowy rok szkolny, nabrać pewności siebie i osiągać lepsze wyniki w nauce.

WEJDŹ NA bit.ly/PowrotDoSzkoly i ufunduj wyprawkę szkolną dla ubogich dzieci z Wrocławia i Opola. Razem z Twoją pomocą i innych ludzi dobrej woli zapełnimy ich tornistry!

Możesz też dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Fundacji Pociecha w Banku Pekao S.A.:
15 1240 1994 1111 0010 4697 5666
z dopiskiem: „wyprawki szkolne”.

W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy za życzliwość, serce i okazaną pomoc!iStock_000028505724_Double_post