Nasze nowe pasje!

Nasze nowe pasje!

Sport to zdrowie – to wie prawie każdy. Ale nie każdy próbował taekwondo – narodowego sportu i tradycyjnej sztuki walki z Korei! Ostatnio wychowankowie „Misia” mieli taką okazję dzięki firmie AmRest.

Najmłodsi uczęszczający do Świetlicy Środowiskowej „Miś” we Wrocławiu mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach z profesjonalnym instruktorem taekwondo. Dla 9-letniego Oskara była to pierwsza przygoda z tym sportem. Na zajęciach bardzo mu się podobało.

– Ćwiczyliśmy skoki z kopnięciem – opowiada. – Niedługo planuję wziąć udział w zawodach taekwondo! – dodaje.

Nowe pasje dzieciaki zyskują dzięki firmie AmRest, która już po raz kolejny wspiera świetlicę, tym razem finansując wspomniane zajęcia.

– Chłopcy początkowo byli sceptycznie nastawieni do nowej propozycji, ale już po pierwszym treningu, kiedy zapytałam ich o odczucia, stwierdzili, że zajęcia były cudowne – mówi Agata Daczkowska, wychowawczyni w „Misiu”. – Trener, który prowadzi zajęcia, zyskał u nich autorytet i zainteresował sztukami walki. Podczas zajęć chłopcy nauczyli się dyscypliny i systematyczności. Sami z własnej inicjatywy chodzą na treningi, nigdy nie zdarzyło im się o nich zapomnieć. Widać, że przez te dwie godziny w tygodniu trafiają do innego świata.

– To kolejna szlachetna pomoc dla wychowanków „Misia” – podkreśla Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha. – Dzięki temu dzieci nie tylko ciekawie spędzają czas, ale także mogą poprawić swoją kondycję, przy okazji odkrywając nowe talenty i zainteresowania.

Wcześniej firma AmRest ufundowała dla dzieci m.in. grudniowe prezenty, wycieczkę po Wrocławiu z przewodnikiem czy bezpłatne zajęcia z języka włoskiego. W imieniu dzieci dziękujemy za kolejny cenny gest wsparcia!