Razem z nami ufunduj wyprawki szkolne!

Razem z nami ufunduj wyprawki szkolne!

iStock_000028505724_Double_postJuż po raz drugi, podobnie jak przed rokiem, w ramach akcji „Powrót do szkoły” zachęcamy do ufundowania wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Przyłącz się!

Co roku średnio 4,5 mln uczniów rozpoczyna nowy rok szkolny. Wielu z nich jednak wstydzi się iść do szkoły, bo nie ma wyprawki szkolnej. Czują się gorsi. Chcemy pomóc podopiecznym świetlic środowiskowych, aby mogli być przygotowani na powrót do szkoły i mieć równe szanse na rozwój.

– Dzięki wyprawce dzieci mogą w pełni uczestniczyć w zajęciach szkolnych, nie odstają od rówieśników – mówi Agata Daczkowska, wychowawczyni w Świetlicy Środowiskowej „Miś” we Wrocławiu.

W ramach tegorocznej edycji akcji „Powrót do szkoły” chcemy ufundować wyprawki szkolne dla dzieci z trzech świetlic środowiskowych: „Miś” we Wrocławiu, „Grodzisko” w Gdańsku i „Garaż” w Opolu. Dzieci ze świetlic bardzo często ze względu na trudną sytuację w swoich rodzinach borykają się z trudnościami w szkole. Brak im w domu spokojnego miejsca do nauki (problem ten w dużym stopniu rozwiązują świetlice środowiskowe), zaś na początku roku szkolnego często brakuje im podstawowego wyposażenia: nowych butów na wf, plecaka, podręczników…

Przeprowadzenie akcji „Powrót do szkoły” będzie możliwe dzięki firmom i wydawcom, którzy przygotowali dla nas: darmowe powierzchnie na bilbordach i/lub citylightach (Cityboard Media, Clear Channel, AMS), darmowe lub za symboliczną opłatą powierzchnie reklamowe w prasie (Polityka, Forum, czasopisma koncernu Agora, Apteka Press, Moda na Zdrowie, Dziecko Najlepsza Inwestycja), darmowe powierzchnie na słupach ogłoszeniowych (agencja „Reklama-Tęczowa”, firma „Profil”). Tym firmom oraz wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy!

Aby pomóc dzieciom, wystarczy wejść na podstronę akcji bit.ly/PowrotDoSzkoly i za jej pośrednictwem wpłacić dowolną kwotę na wyprawki. Można też przekazać środki bezpośrednio na konto Fundacji Pociecha w Banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem: „wyprawki szkolne”.

– Dzięki wyprawkom dzieci czują się bezpiecznie i mogą spokojnie skupić się na nauce – mówi Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha.

Ufunduj wyprawki. Pomóż dzieciom z ubogich rodzin z powodzeniem rozpocząć nowy rok szkolny! bit.ly/PowrotDoSzkoly