W poszukiwaniu Eldorado, czyli wakacje dzieciaków z „Grodziska”

W poszukiwaniu Eldorado, czyli wakacje dzieciaków z „Grodziska”

Wychowankowie gdańskiej świetlicy środowiskowej „Grodzisko” dzięki darczyńcom przeżyli niezapomniane chwile na koloniach pod namiotami. W imieniu dzieci – dziękujemy!

Sierpniowy wypoczynek miał miejsce w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Polubie” w Zatoniu. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z przyjemnością korzystali z uroków okolicy, świeżego powietrza i wyposażenia ośrodka, w tym m.in. z boisk sportowych czy placu zabaw. Duża przestrzeń pozwalała na zajęcia na wolnym powietrzu, takie jak zabawy z chustą KLANZY czy wspinanie się po drzewach. Koloniści uczyli się też rozkładania namiotów. W pochmurne dni biwakowicze mogli pozostawać na świeżym powietrzu dzięki altance, w której np. czytali książki, rysowali czy wyklejali z papieru. Dzieci przygotowały ponadto flagę obozową z herbem i napisem „Gdańsk” (siedziba świetlicy „Grodzisko”) oraz napisami „Eldorado”, „Polska” i flagą Polski.

Położone nad jeziorem i otoczone lasami Zatonie to wymarzone miejsce do pieszych wycieczek, dlatego koloniści również w ten sposób z radością spędzali czas. Kolejnymi atrakcjami były kąpiel w jeziorze z użyciem sprzętu wodnego czy wspólne grillowanie.

Dzieci wypoczęte i z miłymi wspomnieniami wróciły już do Gdańska i przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego. Jednocześnie czekają na kolejne wolne dni. Abyśmy mogli zorganizować następny wyjazd dla naszych małych podróżników, potrzebujemy Twojej pomocy!

Zobacz relację z wyjazdu na ferie zimowe.

Ufunduj następne kolonie dla dzieci z „Grodziska”. Wpłać dar na konto Fundacji Pociecha w Banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem „darowizna na kolonie”. Możesz skorzystać z przelewu online (cel: Wakacje pod namiotami!).

Za każdy dar w imieniu dzieci dziękujemy!