Z wizytą na uczelni wyższej

Z wizytą na uczelni wyższej

Dzieci ze świetlicy środowiskowej „Miś” na zaproszenie Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu odwiedziły tę uczelnię i spotkały się z niektórymi jej pracownikami oraz studentami. W ramach tej obfitej we wrażenia wizyty otrzymały również podarunki od pani dr Małgorzaty Madej, prorektor ds. studentów.

– Pomysł wizyty zrodził się, kiedy szkoła skontaktowała się z nami w sprawie kampanii charytatywnej „Powrót do szkoły” – mówi Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha. – Przedstawicielka szkoły zapytała, jak uczelnia może wspomóc zbiórkę na wyprawki szkolne dla dzieci. Ponieważ w tym czasie nasza tegoroczna zbiórka środków na wyprawki była już zakończona, wspólnie uznaliśmy, że to dla dzieci będzie frajda, jeśli szkoła zaprosi je do siebie i pokaże, jak wygląda uczelnia wyższa.

Postanowienie zrealizowano w listopadzie. Wychowankowie„Misia” odwiedzili m.in. aulę wykładową, sekretariat, sale zajęć, recepcję, bibliotekę oraz czytelnię.

– Dzieciom najbardziej spodobała się zabawa w szkołę w sali zajęć – mówi Agata Daczkowska, wychowawczyni w świetlicy „Miś” – a także przemawianie przez mikrofon w auli wykładowej i wizyta w recepcji, gdzie mogły na ekranie obserwować ujęcia z monitoringu całej szkoły. Cieszyły się także z podarunków, które otrzymały – były to m.in. słodkości i napoje.

Dzieci otrzymały również książki autorstwa pani Małgorzaty Madej, prorektor ds. studentów, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, która towarzyszyła im w trakcie wizyty wraz ze swoimi studentkami.

W bibliotece najmłodsi mogli dowiedzieć się, jak wypożyczać książki. Dużo frajdy sprawiła im nawet jazda uczelnianą windą.

– Dziękujemy w imieniu dzieci Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu za ciekawy pobyt w murach uczelni – podsumowuje Sławomira Wojtyś. – To był dla nich inspirujący, pożytecznie i bardzo miło spędzony czas!