Ferie jak się patrzy dla dzieciaków z „Grodziska”!

Ferie jak się patrzy dla dzieciaków z „Grodziska”!

To był niezwykły i niezapomniany wyjazd dla wychowanków „Grodziska”. Dzięki darczyńcom Fundacji Pociecha wychowankowie świetlicy środowiskowej wyjechali na swoje pierwsze wspólne ferie zimowe. Ten czas spędzili na inspirujących przygodach i dobrym wypoczynku.

Wychowankowie świetlicy środowiskowej „Grodzisko” 20-25 stycznia gościli w Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań” w Grzybowie. Pobyt dzieci odbywał się pod hasłem „Ćwierćland”, co było nazwą towarzyszącej im zabawy. Każdy z młodych uczestników należał do fikcyjnego państwa – żółto-niebieskiego lub zielono-czerwonego. Każda z drużyn „państw” wspólnie wykonywała różne zadania. Dzieci z poszczególnych drużyn wybierały swojego „prezydenta” oraz stworzyły własną „walutę”, miały też np. pokoje zaznaczone swoimi kolorami (na żółto lub czerwono). Między „państwami” rozgrywane były też np. różne zawody sportowe. Na koniec pobytu zorganizowano „Bal narodów”. W jego trakcie dzieci wymieniły się kolorami, co symbolizowało zatarcie granic między państwami.

Zajęcia w trakcie ferii odbywały się m.in. w świetlicy ośrodka „Przystań”, a także na świeżym powietrzu. Wieczorem dzieci przygotowywały scenki artystyczne. Odwiedziły też m.in. aquapark, a także zakupiły lokalne pamiątki.

– Cieszymy się bardzo z zimowego wyjazdu, który sprawił wychowankom mnóstwo radości – mówi Elżbieta Leśniewska, kierownik świetlicy „Grodzisko”.  – Dziękujemy darczyńcom, dzięki którym ten wypoczynek był możliwy!

Jeśli chcesz ufundować dzieciom letni wypoczynek, wpłać dar na konto Fundacji Pociecha w Banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem „darowizna na kolonie”. Dziękujemy za każdy dar w imieniu dzieci!