Bezpieczne i kreatywne wakacje. Zapraszamy nastolatków oraz rodziców

Bezpieczne i kreatywne wakacje. Zapraszamy nastolatków oraz rodziców

Pod koniec czerwca zapraszamy do udziału w serii ciekawych warsztatów. Każdy znajdzie coś dla siebie!


„CYBER
(PRZE)MOC – wakacje w sieci”

Internet to źródło wiedzy i znakomity środek porozumiewania się, ale bywa też niebezpiecznym miejscem. Na ogół nie zdajemy sobie sprawy, jak groźne sytuacje mogą spotkać nas i nasze rodziny za sprawą Internetu. Czy chronisz Twoje dziecko, które zasiada przed komputerem? Czy wiesz, JAK to zrobić? A czy Ty sam (Twoja prywatność, finanse, dane osobowe) jesteś bezpieczny w sieci? A może Twoje dziecko spędza przy komputerze zbyt dużo czasu? Co wtedy robi? Jaki to ma wpływ na jego przyszłość?

Dzięki warsztatom rozpoznasz nieświadome działanie dziecka w sieci. Nauczysz się, jak zapewnić mu bezpieczeństwo. Dowiesz się, jak motywować dziecko do pozytywnego działania i umiejętnego wykorzystywania zasobów sieci.

Jak BEZPIECZNIE I ROZWOJOWO spędzić czas przed komputerem, dowiesz się podczas warsztatu, który poprowadzi Mariusz Madej. Czynny, dyplomowany i doświadczony pedagog, coach i szkoleniowiec, specjalista szkolący nauczycieli, dzieci i rodziców.  Trener w projekcie „Cybernauci. Bądź bezpieczny w sieci” w zakresie neurodydaktyki oraz edukacji globalnej. Dyplomowany nauczyciel języka polskiego, zwolennik nowych technologii w edukacji. Narzędzie coachingu i wiedzę etyczną zdobytą w biegu wykształcenia wykorzystuje w pracy nad sobą i w towarzyszeniu innym w osiąganiu zamierzonych celów.

Zapraszamy rodziców

Termin: 22 czerwca 2017, godz. 18.00 lub 26 czerwca 2017, godz. 18.00 (zarezerwuj około trzech godzin)

Miejsce: świetlica „Garaż”, ul. Niedziałkowskiego 9A, 45-085 Opole

Cena: 50 zł

Kontakt i zapisy: Małgorzata Lis, kom. 730 989 401, mlis@fundacjapociecha.pl

 

„Odkryj swoją pasję i zaplanuj przyszłość”

Masz kilkanaście lat i stoisz przed wyborem szkoły? Planujesz karierę i nie wiesz, na co się zdecydować? Dostajesz mnóstwo sugestii i nie wiesz, które są słuszne? Ta decyzja będzie rzutować na całe Twoje życie. Możemy Ci pomóc.

Podczas dwóch pięciogodzinnych spotkań warsztatowych odkryjesz swoje mocne strony, pasje, zainteresowania, predyspozycje, preferencje i talenty, które są podstawą do dokonywania właściwych wyborów edukacyjno-zawodowych oraz osiągania celów życiowych.

Zyskasz inspirację do rozwoju w wybranym przez siebie kierunku zgodnym z pasjami i własnymi wartościami. Odkryjesz, do czego jesteś stworzony oraz jakie podjąć kroki, by podążać za marzeniami. Dzięki temu będziesz mógł świadomie wybrać dalszy kierunek kształcenia, określić swoje wybory zawodowe i zastanowić się nad przyszłą pracą.

A jeśli masz już pomysł na siebie – możesz go zweryfikować i upewnić się, czy to właściwy wybór.

Warsztat będzie prowadzony metodą coachingu grupowego z wykorzystaniem pracy na metaforze, wizji, zasobach. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe z ćwiczeniami. Spotkanie poprowadzi Karolina Żmudzka, doświadczony trener, coach, psycholog, doradca kariery. Kieruje się mottem Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować i tą ideą stara się zarazić innych. (Więcej o coachu: dobrycoach.pl/coach/karolina-zmudzka, karolinazmudzka.pl).

Zapraszamy nastolatków

Termin: dwa spotkania w cyklu – 26 czerwca oraz 29 czerwca, godz. 16.00 (zarezerwuj około 5 godzin)

Miejsce: ul. Świętokrzyska 38/1 b, Wrocław

Cena za 2 spotkania: 180 zł

Kontakt i zapisy: Małgorzata Lis, kom. 730 989 401, mlis@fundacjapociecha.pl

 

„Jak zostać geniuszem pamięci? Poznaj metody mistrzów pamięci!”

Podczas warsztatów uczestnicy poznają swój sposób uczenia się oraz odkryją, jakimi możliwościami dysponują. Dzięki poznaniu technik zapamiętywania dowiedzą się, jak radzić sobie z ograniczeniami oraz jak efektywniej wykorzystywać swoje możliwości. Zrozumieją, że rozwój intelektualny oraz doskonała pamięć to kwestia znajomości technik oraz treningu, a nie talentu, dzięki czemu będą mogli wpływać na swoje przyszłe osiągnięcia. Poznają też metodę na skuteczną naukę słówek języka obcego.

Warsztat poprowadzi Barbara Maniak, osoba która miała przyjemność być sędzią podczas World Memory Chapionscup (edycja polska). Realizuje autorski program „Głowa zawsze młoda”. Z mojej inicjatywy we współpracy ze Stowarzyszeniem FAN, zainicjowała w ramach Wrocławskich Dni Seniora Memoriadę – czyli konkurs zapamiętywania dla Seniorów. Wykształciła wiele genialnych umysłów. Więcej: jakzapamietac.pl

Zapraszamy młodzież

Termin: 30 czerwca, 16.00 (zarezerwuj około 2 godziny)

Miejsce: ul. Świętokrzyska 38/1 b, Wrocław

Cena: 60 zł

Kontakt i zapisy: Małgorzata Lis, kom. 730 989 401

mlis@fundacjapociecha.pl­

 

„Wykształć małego geniusza”

Zastanawiasz się, jak wspierać dziecko w nauce i rozwoju? Jaka jest w tym Twoja rola? Zapraszamy na warsztat, którego uczestnicy poznają mechanizm działania pamięci, sposoby efektywnej nauki oraz podstawowe techniki zapamiętywania. Dowiedzą się, jak budować motywacje wewnętrzną dziecka, jak pomóc w pokonywaniu ograniczeń i pomagać w rozwijaniu talentu. Celem warsztatów (opartych na założeniach psychologii pozytywnej) jest wzrost umiejętności wpływania na wewnętrzne poczucie szczęścia i radości z życia – swojego i najbliższych. Czas trwania: 2 godz. (jeden warsztat nt. technik zapamiętywania i motywacji, drugi dotyczący budowania optymizmu).

Warsztat poprowadzi Barbara Maniak, osoba, która miała przyjemność być sędzią podczas World Memory Championscup (edycja polska). Realizuje autorski program „Głowa zawsze młoda”. We współpracy ze Stowarzyszeniem FAN zainicjowała w ramach Wrocławskich Dni Seniora Memoriadę – czyli konkurs zapamiętywania dla Seniorów. Wykształciła wiele genialnych umysłów. Więcej: jakzapamietac.pl.

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w każdym wieku

Termin: 28 czerwca, 18.00 (zarezerwuj około 2- 2,5 godziny)

Miejsce:  ul. Świętokrzyska 38/1 b, Wrocław Cena: 60 zł

Kontakt i zapisy: Małgorzata Lis, kom. 730 989 401

mlis@fundacjapociecha.pl­