Ufunduj wyprawkę, spraw radość dzieciom!

Ufunduj wyprawkę, spraw radość dzieciom!

iStock_000028505724_Double_postJuż po raz trzeci nasza fundacja organizuje kampanię charytatywną „Powrót do szkoły”. Potrwa ona od 7 sierpnia do 17 września br. Jej celem jest wsparcie dzieci z trudnych środowisk na początku nowego roku szkolnego. Do akcji może dołączyć każdy, wchodząc na stronę bit.ly/PowrotDoSzkoly i przekazując dar na wyprawki szkolne.

– Wiele dzieci z różnych powodów takich jak np. problem alkoholowy w domu czy niewłaściwe wzorce w danej rodzinie nie otrzyma tego, co niezbędne do nauki na początku roku szkolnego – mówi Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha. – Tymczasem od powodzenia dziecka w tym okresie w dużym stopniu zależy, czy będzie ono miało chęć i motywację do dalszej nauki. A to z kolei będzie mieć wpływ na to, czy w przyszłości skończy szkołę i będzie miało możliwość zdobycia zawodu i samorealizacji. Łatwiej jest rozpocząć nowy rok szkolny, gdy masz przygotowane wszystkie niezbędne rzeczy. Dlatego dla dzieci z trzech świetlic środowiskowych: we Wrocławiu, Opolu i Gdańsku chcemy ufundować wyprawki szkolne, co pozwoli im z uśmiechem i optymizmem rozpocząć kolejny bądź pierwszy rok edukacji.

W poprzednich latach dzięki Darczyńcom kampanii „Powrót do szkoły” i w porozumieniu z wychowawcami świetlic środowiskowych do najmłodszych trafiły m.in. nowe plecaki, przybory szkolne czy buty sportowe. Pomóż dzieciom razem z nami także w tym roku! Wejdź na bit.ly/PowrotDoSzkoly i ufunduj wyprawkę szkolną!

Przeprowadzenie kampanii „Powrót do szkoły” jest możliwe m.in. dzięki wsparciu poniższych firm i osób. Dziękujemy firmom City Board Media, Clear Channel, Profil, Reklama Tęczowa oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Opolu za bezpłatne udostępnienie powierzchni na informację o akcji m.in. na citylightach, słupach ogłoszeniowych i bilbordach; tygodnikom Polityka i Forum, magazynom Dziecko Najlepsza Inwestycja i Apteka Press, które bezpłatnie albo za symboliczną opłatą udostępniły swoje łamy. Spot kampanii za darmo nagrał muzyk Mateusz Dźwigała. Kreacje graficzne przygotowała agencja reklamy Brand Garden. Wydruk materiałów kampanii w niskich cenach możliwy jest dzięki drukarni 3M Konkret z Gliwic.

Darowizny na wyprawki szkolne można też przekazywać bezpośrednio na konto Fundacji Pociecha w Banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem: „wyprawki szkolne”.

Wysłuchaj spotu kampanii: