Finał kampanii charytatywnej „Dawanie jest radością”!

Finał kampanii charytatywnej „Dawanie jest radością”!

Rok 2017 zakończyliśmy prawdziwym sukcesem. Po raz kolejny udało nam się spełnić marzenia wszystkich naszych podopiecznych. Było to możliwe dzięki naszym darczyńcom i wszystkim zaangażowanym w tę piękną akcję. Dziękujemy!

Za nami kolejny rok wytężonej, ale przyjemnej pracy

Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia Fundacja Pociecha prowadziła kampanię „Dawanie jest radością”, której celem było ufundowanie dzieciom z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo tradycyjnych, grudniowych prezentów. Akcję koordynowaliśmy w trzech miastach – Opolu, Wrocławiu i Gdańsku, gdzie mieszczą się świetlice środowiskowe, z którymi współpracujemy. Kierowniczki tych placówek przekazały nam listy napisane przez wychowanków, w których opisywali oni swoje wymarzone prezenty. Celem fundacji było spełnić każdą prezentową prośbę i tym samym dać dzieciom poczucie, że są ważne, akceptowane i że jak każdy zasługują na grudniowy upominek.

Ile dzieci, tyle pragnień

Listów było sporo, a każdy z nich krył smutną, choć pełną nadziei historię. Wzruszaliśmy się, czytając marzenia o tak podstawowych rzeczach jak np. słodycze czy ubrania. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, prosiły w listach o zabawki czy gry edukacyjne, niejednokrotnie załączając nam obrazki, które je przedstawiały. Chcieliśmy zadbać o te wszystkie potrzeby, aby każde dziecko mogło się poczuć zauważone i słuchane. Udało się to nam dzięki ofiarności darczyńców i przy wsparciu lokalnych i ogólnopolskich mediów! Dodatkowo każdemu dziecku mogliśmy podarować jeszcze jeden prezent – specjalne ręczniki basenowe, które na pewno przydadzą się naszym podopiecznym podczas biwaków nad jeziorem finansowanych przez naszą fundację.

Dawanie jest radością!

Bardzo wzruszający dla nas wszystkich był moment wręczania przygotowanych prezentów. Dzieci zaprosiły nas na uroczyste spotkanie, na którym mogliśmy bezpośrednio oglądać wybuch pozytywnych emocji i spontanicznego, dziecięcego szaleństwa, jakie wywołuje zwykle rozpakowywanie prezentu.

– Szczególnie mocno pozostał w naszych sercach pewien chłopiec, który zamiast rozpakowywać swój prezent, trzymał go kurczowo przy sobie, jakby się bał, że go za chwilę straci – opowiada Monika Nowacka, prezes Fundacji Pociecha. – Ten obraz uświadomił nam jeszcze wyraźniej, jak bardzo te dzieci potrzebują uwagi i troski; że grudniowe prezenty to coś więcej niż chwilowa euforia. Dla takiego małego człowieka wymarzony prezent to namiastka prawdziwego szczęścia, którego w jego życiu jest tak mało – dodaje pani Monika.

Dziękujemy!

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny udało się nam z sukcesem przeprowadzić kampanię „Dawanie jest radością”. Chcielibyśmy wyrazić swoją niezmierną wdzięczność wobec wszystkich darczyńców i innych osób, które wsparły tę inicjatywę. Dzięki ich zaangażowaniu i bezinteresowności udało się uszczęśliwić tyle fantastycznych dzieciaków i pokazać im, że szanujemy ich potrzeby. Szczególne podziękowania składamy również firmom, które wsparły nasze działania na poszczególnych etapach realizacji: Polityka, Apteka Press, Dziecko Najlepszą Inwestycją, Clear Channel, Profil, Rengl Polska, Agencja Reklamowa Grafito, Urząd Miasta w Gdańsku Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej, 3MKonkret, Polskie Radio Opole, Polskie Radio Wrocław, Radio Gdańsk, Touex, Kancelaria Prawna.

Dawanie jest radością, ale jeszcze większą, gdy tę radość możemy ze sobą dzielić!

Przekaż nam 1% podatku, abyśmy mogli pomagać dzieciom z trudnych środowisk!
KRS 0000 426 589
Możesz skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów: http://fundacjapociecha.pl/pit//
Pamiętaj – każde dziecko potrzebuje dobrego dorosłego, który je będzie wspierać i chronić.