Otulmy oddziały psychiatrii dziecięcej

Otulmy oddziały psychiatrii dziecięcej

Kochani! Potrzebna jest PILNA pomoc na dwa oddziały psychiatrii dziecięcej, gdzie łącznie przebywa 54 dzieci. Potrzebne są podstawowe środki czystości / higieny osobistej, takie jak: szczoteczki do zębów, pasty, piżamy. Natomiast ze względu na zbliżające się chłodniejsze dni, również KOCE i nocne lampki.

Potrzeby są znacznie większe, jednak nie damy rady zapewnić dodatkowego personelu ani dodatkowych łóżek. TO CO MOŻEMY zrobić, to: zapewnić dzieciom CIEPŁO i CZYSTOŚĆ.

Przez najbliższy tydzień, do 9 listopada, zbieramy środki materialne – koce, szczoteczki, pasty, nowe piżamy rozm. 132-182, ALBO wpłaty darowizn na ten cel z dopiskiem „szpital” na konto fundacji: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 lub przez formularz na stronie: https://www.fundacjapociecha.pl/przekazdarowizne/ z dopiskiem „szpital”

Wszystko co uda nam się zebrać, trafi na dwa szpitalne oddziały psychiatrii dziecięcej – jeden we Wrocławiu, a drugi w Bolesławcu.

Mogłoby się pojawić teraz pytanie: ALE PO CO TO ZBIERAĆ?!!!
Jako odpowiedź na to pytanie przytoczę wypowiedź prosto z oddziału dziecięcego:

„Jedną z bardziej poruszających historii, jakie wydarzyły się w oddziale jest sprawa 14-letniego dziecka adoptowanego w 2 roku życia.
Trafiło do nas z rozpoznaniem choroby psychicznej.
Rodzice, nie przyjmując diagnozy choroby, przerzucali winę za zachowania adopcyjnego dziecka na karb jego złych intencji, natury…
Nie odwiedzali go w oddziale, nie donosili mu rzeczy osobistych, środków higienicznych, ubrań. W okresie świątecznym przynieśli mu buty na prezent.
Po zakończonym pobycie oddali dziecko do placówki zastępczej…”

Te dzieci są zostawione same sobie, dlatego chcemy wesprzeć te oddziały, aby mogły nieść pomoc i nie martwić się o podstawowe środki ❤️…

Nie zwlekaj, pomóż już dziś.