Wyzwania, pot i wsparcie – czyli dzieci ze świetlicy MIŚ na zajęciach outdoorowych.

Wyzwania, pot i wsparcie – czyli dzieci ze świetlicy MIŚ na zajęciach outdoorowych.

Dzięki darczyńcom dzieci mogły skorzystać z zajęć sportowych przygotowanych przez Szkołę przetrwania i przygody SAS. Uczyły się przez aktywność fizyczną, świeże powietrze i zadania które wymagają zarówno sprytu jak i odwagi.

Slackline to atrakcyjna forma zabawy z własną równowagą. Dziecko przechodzi po specjalnej wąskiej taśmie rozpiętej ok. 50 cm nad ziemią na sztywno pomiędzy drzewami. Zabawa wymaga koncentracji, skupienia, oraz cierpliwości. Podczas prób przejścia dzieci są zawsze asekurowane przez trenera.
Skrzynki to forma zabawy rozwijająca motorykę i sprawność dziecka, również wymagająca koncentracji i cierpliwości. Dziecko wchodzi na plastikowe skrzynki, podawane kolejno przez trenera. Wyzwanie jest spore, ponieważ wraz z ilością skrzynek rośnie wysokość całej konstrukcji (do max 5 metrów) i jej niestabilność. Podczas wspinaczki na skrzynki dziecko jest ubrane w specjalistyczną, atestowaną  uprząż, ma na głowie kask i jest asekurowane na linie dynamicznej przez przeszkolonego trenera.

Dziękujemy Wam drodzy darczyńcy, bo dzięki Wam, dzieci mogły mieć fantastyczny czas!

Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę Szkoły przetrwania i przygody SAS (Survival and Adventure School). We Wrocławiu działa od 1993 roku w ramach Fundacji Hobbit. SAS tworzy fantastyczne programy dla dzieci, które promują wszechstronną aktywność dla dzieci i młodzieży w oparciu o wiedzę i doświadczenie.