Zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki

Aby powrót do szkoły stał się łatwiejszy, postanowiłyśmy zaopatrzyć dzieci w nowoczesne umiejętności, które mogą pomóc się usamodzielnić. Dzięki wsparciu Darczyńców oraz Fundacji Odkrycie, dzieci uczyły się programowania.

Grupa miała fantastycznych prowadzących, którzy najpierw zajęli się wprowadzeniem do tematu: nauczali o korzystaniu z komputerów, instalacji aplikacji oraz użytkowaniu specjalistycznych programów. Prowadzący powtarzali informacje tak aby każdy uczestnik zapamiętał i potrafił je wykorzystać. 

Kadra zapewniała dzieciom wsparcie i pomoc przy rozwiązywaniu problemów pojawiających się podczas pracy, ale przede wszystkim, wymagała samodzielnego zaangażowania i własnych prób rozwiązania napotkanych trudności. Większe dzieci były bardzo zadowolone z zajęć, uczęszczały również do grupy starszej, gdzie miały możliwość podjęcia się trudniejszych zadań oraz wykorzystywania bardziej zaawansowanych programów.

Zajęcia w Fundacji Odkrycie uczyły ich kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz podwyższyły ich umiejętności w zakresie obsługi komputera, użytkowania specjalistycznych programów i bezpiecznego korzystania z Internetu.