II Ogólnopolska Konferencja Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

II Ogólnopolska Konferencja Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

W imieniu Fundacja Pociecha oraz Studenckiego Koła Naukowego Psychoterapii „Dialog” działającego na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zapraszamy na II Ogólnopolską Konferencję Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Tematem tegorocznej edycji będzie doświadczenie traumy wśród dzieci i młodzieży – temat niezwykle istotny z punktu widzenia prawidłowego kształtowania się ludzkiej psychiki.


Celem konferencji będzie poszerzenie wiedzy na temat zjawiska traumy oraz zaburzeń i zagrożeń jakie mu towarzyszą. W tym celu zaprosiliśmy do wystąpień specjalistów, którzy przybliżą nam tematy dotyczące omawianej problematyki.


Harmonogram Konferencji:

9:00-9:15 – uroczyste rozpoczęcie Konferencji.
9:15-10:30 – prof. dr hab. Katarzyna Schier „Dlaczego muszę ich nosić na plecach? – relacyjne doświadczenia traumatyczne dzieci i młodzieży”.
10:30-11:30 – Dr Halszka Witkowska „Zachowania Samobójcze wśród młodzieży. Analiza listów pożegnalnych i zgłoszeń w serwisie pomocowym zwjr.pl”.
11:30-11:45 – Przerwa
11:45-12:45 – Dr hab. prof. UZ Iwona Grzegorzewska „Seksualność dziecka w kontekście traumy przemocy seksualnej.”
12:45-14:00 – Prof. dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska „Nadreprezentatywność czy niedoszacowanie traumy w wyjaśnianiu etiologii i rozwoju zaburzeń osobowości”.
14:00-14:30 – Przerwa obiadowa
14:30-15:30 – Mgr Izabela Barton Smoczyńska „Rodzina po doświadczeniu straty okołoporodowej – relacje rodziców z rodzeństwem ocalałym, rozwój tożsamości dziecka ocalałego lub reparacyjnego”.
15:30-16:30 – Lek. Piotr Dziduch „Interwencja polegająca na nagłej hospitalizacji psychiatrycznej nastoletniego pacjenta – w jakich sytuacjach jest potrzebna i z czym się wiąże. Miejsce doświadczeń traumatycznych w diagnostyce i symptomatologii pacjentów leczonych w oddziałach stacjonarnych”.
16:30-16:50 – Konkurs
16:50-17:00 – Zakończenie Konferencji.


Do biernego udziału zapraszamy zarówno psychologów, psychoterapeutów i studentów psychologii oraz kierunków pokrewnych, jak i osoby po prostu zainteresowane tematem.