Kampania społeczna „Dawanie jest radością”

Kampania społeczna „Dawanie jest radością”

Za oknem wirują białe płatki śniegu, a po domu unosi się zapach pomarańczy, goździków i cynamonowych pierników. Starannie zapakowane prezenty niecierpliwie czekają aż je ktoś otworzy, a żar z kominka otula niczym koc przyjemnym ciepłem i bliskością. Rok zmierza ku końcowi, dając nadzieję na jeszcze lepsze jutro.

Dla wielu koniec grudnia to najbardziej wyczekiwany i magiczny czas w roku. Nie każdy ma jednak możliwość, by przeżyć te dni w miłej atmosferze.

Nie każdy z wytęsknieniem czeka na swój wymarzony prezent.

Ala przeżyła w swoim życiu zbyt wiele świąt, które nie wyglądały tak jak w filmach. Zbyt wiele, żeby wierzyć, że tym razem jej marzenie się spełni… Ala jest jedną z podopiecznych Fundacji POCIECHA. Na co dzień walczy z wieloma przeszkodami. Biedą, odrzuceniem, brakiem przyjaciół. Doskonale wie, co to znaczy być omijaną szerokim łukiem…

Latem dzięki działaniom Fundacji POCIECHA, Ala miała szansę pojechać na wakacje tak jak inne dzieci, ale nawet tam była traktowana z rezerwą. Charakterystyczny „zapach” ubóstwa sprawiał, że nikt nie chciał się z nią bawić. Czasem jednak wystarczy jeden dobry człowiek, by zmienić wszystko. Opiekunki na wyjeździe wyprały jej ubrania, umyły w pachnącym płynie do kąpieli i jak za dotknięciem magicznej różdżki Ala zyskała szansę na nowe przyjaźnie. Wykorzystała ją doskonale.

Zapraszamy Ciebie do wspólnego czynienia dobra!

Ta historia pokazuje, że czasem mały gest potrafi zmienić czyjś świat. Dzięki ludziom, którzy mają otwarte serca i chęć niesienia pomocy, przyszłość Ali może być lepsza. Trwa właśnie kampania „Dawanie jest radością” prowadzona przez Fundację POCIECHA. Jej głównym celem jest podarowanie świątecznego prezentu potrzebującym dzieciom, takim jak Ala. Pokażmy im, że jest ktoś, dla kogo są ważne i potrzebne!

Dołącz do akcji i pokaż, że nie każdy bohater nosi pelerynę. Wystarczy wykonać przelew na konto Fundacji w Banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem „dobre serce”. Lub poprzez stronę kampanii: www.fundacjapociecha.pl/prezenty/.

Pieniądze zebrane podczas kampanii „Dawanie jest radością” Fundacja POCIECHA przeznaczy na zakup wymarzonych prezentów dla swoich podopiecznych. Będą to m.in. artykuły sportowe, zestawy kreatywno-artystyczne, a także spersonalizowane paczki, by każdy dostał upominek swoich marzeń. Zostań Darczyńcą i spraw, by Twój mały gest zmienił czyjś świat. Możesz więcej niż Ci się wydaje!

Wybrane listy od dzieci

W zbliżającym się Nowym Roku pragnę życzyć Państwu poczucia pokoju, bezpieczeństwa i wspólnoty w tych niepewnych czasach oraz zdrowia, pogody ducha i ciągłej chęci zmieniania świata na lepsze.

– Karina Rawdanowicz-Wróbel – Prezes Fundacji POCIECHA,