Czy wirtualne pączki można… polukrować?

Czy wirtualne pączki można… polukrować?

Jak wiadomo pączki najlepiej smakują z lukrem. Naszych wirtualnych niestety polukrować się nie da, ale to nie przeszkadza, byśmy zaoferowali Wam 2 przepisy na lukier. W końcu tłusty czwartek coraz bliżej…

Każdy z nas zna podstawowy przepis na lukier, jakim jest połączenie cukru pudru i wody bądź soku z cytryny. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że nasze pączki możemy polukrować jego zdrowszą wersją.

Przepis na zdrowy lukier

W kąpieli wodnej łączymy 50ml mleka, 50g oleju kokosowego oraz 30g miodu. Mieszamy rózgą kuchenną i czekamy aż składniki się połączą. Do gładkiej masy wsypujemy 50g drobno zmielonych wiórków kokosowych i dokładnie mieszamy. Gotowe! Teraz można z powodzeniem udekorować nasze pączki. Masa zastyga w temperaturze pokojowej, ale twardsza jest po włożeniu do lodówki.

A może tak odrobina szaleństwa?

Jeśli w ten jeden dzień postanawiacie nie liczyć kalorii i pozwolić sobie na słodką przyjemność, to polecamy też przepis na lukier królewski. Wykonanie go wymaga trochę czasu, ale warto. Potrzebne będą dwa kurze jajka, które rozbijamy, oddzielając białka od żółtek. Białka krótko ubijamy, by uzyskać pianę, ale nie powinna być ona sztywna. Do piany wsypujemy 180g cukru pudru i dalej ubijamy na niskich obrotach miksera około 20 minut. Do masy możesz dodać kilka kropel soku z cytryny lub pomarańczy. Teraz pozostaje pięknie polukrować pączki, a następnie włożyć je na kilka minut do piekarnika, by lukier się wysuszył. Temperatura powinna być nie większa niż 80 stopni.

Gdy Twoje pączki na tłusty czwartek będą już gotowe, bardzo serdecznie zachęcamy Cię do zakupu naszych WIRTUALNYCH PĄCZKÓW, a tym samym wsparcia akcji „Zamień pączka na ciepły posiłek dla dziecka” 🙂

      KUP PĄCZKA 

 

Przepisy pozyskane ze stron „Ze zdrowiem mi do smaku” oraz „Ania gotuje”.