Jednodniowa wycieczka na Dolnym Śląsku – poleca Fundacja POCIECHA

Jednodniowa wycieczka na Dolnym Śląsku – poleca Fundacja POCIECHA

Na dworze już całkiem ciepło, więc coraz chętniej myślimy o podróżach. Oczywiście nie zawsze jest czas i możliwość na długie wycieczki, ale na szczęście na Dolnym Śląsku nie brakuje miejsc, gdzie można się udać na jeden piękny dzień.

Zwiedzanie ciekawych miejsc, podziwianie architektury i bezpośredni kontakt z przyrodą mają bardzo dobry wpływ na człowieka, zarówno małego jak i dorosłego. Wycieczki poszerzają horyzonty, odkrywają świat i pozwalają żyć prawdziwym życiem z dala od ekranu telefonu czy komputera. Polecamy Wam dzisiaj kilka miejsc w najbliższej okolicy, gdzie są naprawdę piękne okoliczności!

Urokliwy Zamek Książ

Zabytkowy zamek usytuowany w jednej z dzielnic Wałbrzycha z pewnością może być wspaniałym miejscem na wycieczkę dla małych księżniczek. Piękne sufity, wielkie komnaty i bogato zdobione meble robią wrażenie. Jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Budowla otoczona jest ogromnym malowniczym parkiem, a przy samym zamku znajdują się piękne ogrody. Na spacerowiczów czekają też okazałe stajnie i palmiarnia, a także kilometry oznaczonych tras tematycznych.

Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym 

Na terenie wsi Wieściszowice na Dolnym Śląsku jest miejsce, na którym znajdują się cztery jeziorka: purpurowe, żółte, błękitne i zielono-czarne. Kolory wzięły się stąd, że dawno temu na tym terenie znajdowały się kopalnie pirytu przerabianego na kwas siarkowy. Dlatego też na wodę w jeziorkach warto uważać. Nie zmienia to jednak faktu, że miejsce jest niezwykle urokliwe i warte odwiedzenia!

Góra Ślęża – dla spragnionych wrażeń

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, w którym można się pozytywnie zmęczyć i spędzić wspólnie czas wśród pięknej rozwijającej się przyrody. To propozycja dla osób, lubiących aktywny wypoczynek i podejścia pod górę. Ślęża ma wysokość 718 m.n.p.m. i kilka szlaków na szczyt, które możemy wybrać w zależności od naszych chęci i możliwości. Polecamy wyszukanie optymalnego wariantu dla siebie i wyruszenie na szlak! A na szczycie można się ogrzać przy ognisku lub zjeść coś smacznego i odpocząć.