Dzieci z „Misia” zmieniają Wrocław

Opublikowano w: Bez kategorii
Tags: , , , ,

Skomplikowany świat programowania, funkcjonowanie robotów, poszukiwanie rozwiązań innowacyjnych… Brzmi skomplikowanie? Zdecydowanie nie dla naszych dzieci ze świetlicy środowiskowej „Miś” we Wrocławiu. Z ogromną przyjemnością mogliśmy podziwiać, jak kreatywne i pełne pomysłów są dziecięce umysły.

Dzięki Fundacji 4u4us nasze dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach Smart Kids 4 Smart City, które przeniosły ich w świat programowania i funkcjonowania robotów. Forma zajęć, a więc nauka za pomocą uwielbianych przez dzieci klocków LEGO, sprawiła, że zajęcia naszym podopiecznym upłynęły w mgnieniu oka.

– Uczyliśmy się programowania i robiliśmy roboty z klocków lego, którymi na co dzień lubię się bawić. Najbardziej podobało mi się to, że mogłam współpracować z moją koleżanką Weroniką. Fajnie jest robić coś razem – opowiada 9-letnia Sandra.

Szczególnie dumni jesteśmy z wykonanego przez nasze dzieci projektu pn. „Bezpieczeństwo”. Ma on na celu ochronę pieszych na drodze, a przede wszystkim dzieci. Rozwiązanie polega na umieszczeniu świateł na asfalcie tuż przed pasami. Gdy w pobliżu skrzyżowania nikt się nie znajduje, światła na jezdni świecą na zielono, natomiast gdy ktoś się zbliży, rozbłyskują na czerwono. Jakie to proste, a zarazem pomysłowe rozwiązanie!

Praca Bezpieczenstwo

Projekt ten niesie za sobą wiele zalet dla młodych osób. Pozwala on poznać skomplikowany świat programowania w prosty i przyjemny sposób, czyli poprzez zabawę. Rozwija on w dzieciach pasję, kreatywność i zaangażowanie. Co najważniejsze sprawia, że dzieci czują się wartościową częścią społeczeństwa.

Jako ciekawostkę powiemy też, że projekt naszych dzieci zostanie przekazany do Biura Rozwoju Miasta Wrocławia.