Dzieci okno(a) na świat!

Dzieci okno(a) na świat!

Świetlica „Miś” jest dla uczęszczających do niej dzieci oknem na świat. Teraz mogą one nie tylko poznawać siebie i świat dzięki ciekawym zajęciom, ale także spoglądać na zewnątrz przez… nowe okna.

Dzięki firmom VEGAMARKET Piotr Spyrczak, Eurosejf Konsmetal Wrocław S.C. K. Pietrykowski M. Wereszczyński oraz wsparciu Fundacji Pociecha w pomieszczeniach świetlicy wymienione zostały wszystkie okna.

– Poprzednie, prawdopodobnie kilkudziesięcioletnie, drewniane okna już się słabo zamykały i były bardzo nieszczelne – mówi Magdalena Nowicka, kierownik świetlicy. – Teraz w świetlicy jest dużo cieplej.

Całkowity koszt remontu (zakup okien, wewnętrznych parapetów PCV, zewnętrznych parapetów stalowych, koszt demontażu, montażu i obróbki tynkarskiej) wyniósł prawie 5 tys. zł.

Chociaż widok za oknami świetlicy nie przedstawia się zachęcająco: stare, poniemieckie kamienice, tajemnicze, złowrogie podwórka, świat z betonu…, to jednak dobrze jest wiedzieć, że są ludzie, którzy troszczą się o dzieci potrzebujące pomocy. W imieniu podopiecznych i pracowników świetlicy dziękujemy za okazane serce!

My beautiful picture
Nowe okna w świetlicy „Miś”