Głowy pełne wspomnień, buzie pełne uśmiechu! Wróciliśmy z kolonii.

Głowy pełne wspomnień, buzie pełne uśmiechu! Wróciliśmy z kolonii.

Dwie wspaniałe kolonie, nieomal 120 uśmiechniętych dziecięcych twarzy z różnych zakątków naszego kraju i niezliczona ilość atrakcji. Tegoroczne wyjazdy kolonijne do Serocka przechodzą do historii, ale wakacyjne wspomnienia i przyjaźnie zostaną w głowach naszych kolonistów na zawsze!

Aby zdać sobie sprawę, jak ważne były te wyjazdy wakacyjne dla dzieci, najlepiej posłuchać ich samych. – Na kolonii podobały mi się te wszystkie przechadzki i zapoznanie z tamtejszymi, ważnymi dla naszej kultury zabytkami, a także ilość osób z jakimi spędzałam czas. Podczas wyjazdu było wiele atrakcji, ale czymś naprawdę dla mnie wyjątkowym była ta panująca rodzinna atmosfera. – Napisała do nas jedna z uczestniczek kolonii.

To dla nas bardzo ważne słowa, ponieważ zależało nam nie tylko na zapewnieniu dzieciom rozrywki, ale przede wszystkim na stworzeniu im prawdziwej, rodzinnej atmosfery. Dlatego cieszy nas, że dzieci niejednokrotnie poza wymienieniem najfajniejszych punktów z naszej kolonii, pisały nam o nawiązanych przyjaźniach i panującej atmosferze. Wierzymy, że takie właśnie wspomnienia wpłyną pozytywnie na ich późniejsze życie.

Oczywiście, jak to na wyjeździe kolonijnym, zatroszczyliśmy się o niezliczoną ilość atrakcji. Na nudę nie można było narzekać. Uczestnikom na pewno w pamięci zostały wycieczki do Aquaparku i Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Warszawskiej Starówki, rejs statkiem, czy podchody. Nie zabrakło też wspólnych zabaw na świeżym powietrzu oraz najważniejszego podczas wyjazdów wakacyjnych: plażowania i wodnego szaleństwa.

Tematem przewodnim naszych kolonii były „Gwiazdozbiory”. Dzieci podzielone na grupy w trakcie wyjazdu, miały możliwość wykazania się i zdobycia gwiazdek za różne zadania i musimy przyznać, że ciekawie wyglądała ta mała obozowa rywalizacja. Im bliżej końca kolonii tym walka o zwycięstwo robiła się coraz bardziej pasjonująca. Ogłoszenie wyników sprawiło jednak radość wszystkim uczestnikom, ponieważ każde dziecko otrzymało od nas plecak, a najlepsi dodatkowo czapeczki i książki.

Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom oraz partnerowi wjazdu Fundacji PZU. To dzięki Wam na tegoroczne kolonie mogły wyjechać dzieci ze świetlic „Miś” z Wrocławia, „Grodzisko” z Gdańska, „Garaż” z Opola, dzieci z punktu wydawania żywności, oraz dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy Iskierka.

PZU logo

Kolonie rekreacyjne dla podopiecznych Fundacji Pomoc Dzieciom Pociecha zostały dofinansowane przez Fundację PZU.