Relacja z półkolonii w Podkowie Leśnej

Relacja z półkolonii w Podkowie Leśnej

W dniach od 20 do 25 lipca w małej miejscowości województwa mazowieckiego – Podkowie Leśnej, zorganizowaliśmy półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zaplanowaliśmy dzieciom aktywny czas na świeżym powietrzu, chcieliśmy zainspirować ich do dbania o dobrą kondycję zdrowotną oraz nauczyć ciekawych i przydatnych umiejętności wykorzystywanych w przyrodzie. I to udało się w stu procentach 🙂
Wszystkie zajęcia odbywały się w plenerze –w lesie, na polu oraz, w specjalnie na ten czas rozstawionym dużym namiocie. Służył nam jako świetlica do zajęć artystycznych i plastycznych, a także jako stołówka gdzie spożywaliśmy zdrowe i smaczne posiłki.

Przygody w lesie

Codziennie wychodziliśmy do Lasu Młochowskiego gdzie braliśmy udział w grach terenowych, graliśmy w podchody i w bitwę o flagę mieliśmy zajęcia przyrodnicze oraz poznawaliśmy uroki otaczającej nas przyrody.
Poza czasem spędzonym w lesie uczyliśmy się robić frytki w kotle na ognisku, braliśmy udział w igrzyskach sportowych i zabawach podwórkowych. Największą popularnością cieszyła się jazda rydwanami. Dając uczestnikom nieco wolności w przestrzeni nie zabrakło też kreatywnych pomysłów samych uczestników na dobrą i energiczną zabawę.

Mali artyści i muzycy

Jako miłe przerywniki w aktywnościach fizycznych odbywały się zajęcia artystyczne oraz muzyczne.  podczas  zajęć artystycznych malowaliśmy na tkaninie oraz lepiliśmy różne ozdoby z gliny czym następnie je dekorowaliśmy. Nauczyliśmy się również wytwarzać świece zapachowe i ozdobne. Na zajęciach muzycznych uczyliśmy się o różnych instrumentach oraz o wpływie muzyki na nasz umysł i nasze emocje – to były jedne z najważniejszych lekcji półkolonii. Nauczyliśmy się również piosenek, które ostatniego dnia zaprezentowaliśmy rodzicom.

Bo liczą się ludzie

Atmosfera na półkoloniach była bardzo przyjemna –  zabawy pomogły nam lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Razem zdobyliśmy nowe umiejętności. I przede wszystkim, w końcu odetchnęliśmy pełną piersią po tych kilku miesiącach zamknięcia.

Wsparcie

Bardzo dziękujemy wychowawcom oraz wolontariuszom za zaangażowanie i profesjonalne podejście do swoich obowiązków oraz za poświęcony czas tym, którzy tego potrzebowali. Dzięki Wam, dzieci przeżyły niesamowite przygodę.