Powrót do szkoły 2020

Powrót do szkoły 2020

Większość małych dzieci, czeka z podekscytowaniem na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zazwyczaj oznacza: nowy piórnik, nowy plecak, nowe piękne zeszyty. Są jednak dzieci, dla których jedyną dobrą wiadomością jest to, że w szkole, dostaną ciepły posiłek.

Są to dzieci które – aż trudno w to uwierzyć – nie marzą o nowym piórniku, one pragną czuć, że ktoś o nich pamięta, że są bezpieczne, że nie muszą się wstydzić środowiska z jakiego się wywodzą. Pragniemy pomóc tym dzieciom, dlatego:

24 sierpnia 2020 roku, Fundacja POCIECHA rozpoczyna akcję charytatywną, która ma na celu wsparcie naszych podopiecznych w tych pierwszych dniach szkoły poprzez:

  • Zakupienie najpotrzebniejszych materiałów, na które nie mogły pozwolić sobie rodziny.
  • Zapewnienie pomocy psychologicznej dla wszystkich podopiecznych.

Dzięki wsparciu darczyńców, dzieci mogły skorzystać z wakacyjnych wyjazdów. Odwiedziły między innymi: park trampolin, Zoo, Lapońską Wioskę Kalevala, zdobyły Śnieżkę. Choć ten czas mógł wydawać się beztroski, dla nas był czasem wzmożonej uwagi i czujności, ponieważ staraliśmy się poznać prawdziwe potrzeby dzieci.

Wiemy, że przydadzą się piórniki, zeszyty, bloki, itp. ale chcieliśmy dowiedzieć się co, mogłoby im pomóc na dłuższy czas… Kiedy 7 letni Szymon wspomniał o próbie samobójczej, byliśmy już pewno, że to czego najbardziej dzieci potrzebują, to pomoc psychologiczna, prowadzona w formie warsztatów lub indywidualnych konsultacji.

Drogi darczyńco, jeżeli możesz pomóc choć jednemu dziecku, proszę dokonaj wpłaty na nasze konto w Banku Pekao SA:
15 1240 1994 1111 0010 4697 5666, lub przez dedykowaną stronę: https://fundacjapociecha.pl/powrotdoszkoly/

Dziękujemy, razem zawsze możemy pomóc.