Twoje życie ma sens!

Twoje życie ma sens!

Prezes Karina Rawdanowicz-Wróbel udzieliła krótkiego wywiadu w ramach cyklu miniwebinarów „Twoje życie ma sens!”. Opowiadała o tym, jak działa organizacja, jak jest finansowana i dlaczego zapisy testamentowe uważa za bardzo ważne źródło rozwoju instytucji.

Każda organizacja pozarządowa zmaga się z podobnymi problemami – znalezieniem równowagi pomiędzy pomaganiem, a utrzymaniem organizacji przy życiu. Z jednej strony chcemy poświęcić czas i energię aby pomagać, z drugiej strony musimy utrzymać organizację aby pomaganie było możliwe.

Oszczędzamy swój czas!

Fundacje dokładnie wiedzą gdzie są potrzebujący i mają swoje sposoby na weryfikowanie tych informacji. Dzięki temu, jako darczyńcy nie musimy martwić się, czy pomoc trafia do prawdziwie potrzebujących. Dla darczyńców jest to niezwykłe ułatwienie. Dodatkowo organizacje które mają statut OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) muszą dodatkowo sprawozdawać swoje działanie, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej wiarygodne. Jako Fundacja POCIECHA, posiadamy statut organizacji OPP, dzięki czemu możemy przyjmować 1% podatku (wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać nasz numer KRS 0000 426 589).

Czy można ułatwić życie Fundacji?

To są takie bardzo proste sprawy TU i TERAZ, natomiast jeżeli chcemy mieć wpływ na działalność w dłuższym okresie czasu, to warto jest zastanowić się czy moglibyśmy wspierać ulubione organizacje regularnie, poprzez stałe przelewy z banku, albo poprzez zapisanie części swojego majątku, który pomaga, nawet kiedy nas już nie będzie. Choć brzmi to dziwnie, na zachodzie jest to bardzo popularna forma wsparcia organizacji pozarządowych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej dedykowanej stronie: Napisz Testament, można też dowiedzieć się więcej, oglądając ten krótki miniwebinar:

Zobacz nagranie całej sesji