Świadomość wędkarza – wizyta studyjna – WĘDKA

Świadomość wędkarza – wizyta studyjna – WĘDKA

W listopadzie mieliśmy możliwość odwiedzić miejsce z duszą – Wędka, czyli: Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. Człowieka, w Toruniu. Od samego wejścia widać, że jest to wyjątkowe miejsce. Mówiąc o nim, pan Wojtek (prezes) nie potrafi powstrzymać błysku w oku. Zdania zaczyna np. tak: „W tym domu zwanym Wędką…”. Naprawdę tak jest – dla wielu dzieci to miejsce, to drugi dom.

Wizyta studyjna POCIECHY związana była ze ŚWIETLIXem – to pilotażowy projekt naszej Fundacji. Chcemy w nim nawiązywać współpracę z kolejnymi świetlicami i tam gdzie jest to potrzebne objąć świetlicę systemowym wsparciem. Obejmuje ono trzy obszary: merytorycznym, fundraisingowym i PR-owym.

Podczas spotkania WĘDKI i POCIECHY:

  • wymienialiśmy się doświadczeniami i szukaliśmy wspólnych obszarów działania na rzecz naszych dzieci,
  • poznaliśmy metody pracy w WĘDCE i projekty, które są tam realizowane,
  • mieliśmy możliwość poznać osobiście opiekunów, zrozumieć ich podejście do dzieci,
  • ustaliliśmy wspólną płaszczyznę działania

Cieszymy się, że nawiązujemy tak wartościowe znajomości i że razem, możemy wspierać dzieci. 

obrady

Filozofia WĘDKI

W Wędce, zgodnie z napisem na drzwiach: rządzą dzieci. Rządzą, jednak otrzymują również niezwykłe wsparcie i zapewniony, zorganizowany czas. W ślad za Irlandzkim rządem, który dosłownie „kradł dzieciom czas” (organizując atrakcje i zajęcia dodatkowe dla dzieci), podnosząc tym samym moment inicjacji seksualnej oraz narkotykowej); pan Wojtek, zajmuje dzieciom czas. Pracuje nad tym, aby nie tylko dać dziecku „rybę”, nawet nie „wędkę”, tylko: świadomość wędkarza. Wolontariusze pracują z dziećmi na bardzo głębokim poziomie, o czym Pan Wojtek opowie na naszej Konferencji (Wkrótce więcej informacji). Na zdjęciach poniżej możecie sami zobaczyć, jak bardzo wnętrze, oraz auto są zrobione „pod dzieci”. Jak bardzo pokazują, że wolontariusze wiedzą i rozumieją z kim pracują:

WĘDKA – miejsce dzieci:

Zachęcam Was do udziału w Konferencji, na której pan Wojtek opowie o wyjątkowym projekcie T.A.T.O. Już wkrótce więcej informacji.

Zachęcam również do wspierania naszych podopiecznych, poprzez wpłatę darowizny.