Nasz największy, letni obóz w 2022 roku.

Nasz największy, letni obóz w 2022 roku.

Kiedy serce jest pełne przerażenia i zmartwień,
kiedy łzy płyną jak rzeka i nawet dzieci siwieją,
Kiedy trudno znaleźć schronienie nawet w pozornie najspokojniejszych zakątkach kraju,
Kiedy wiosna i lato pozostają w tych samych odcieniach szarości i czerni lutego
– dobrzy ludzie działają.
Pomimo zmęczenia, nie koncentrując się na sobie, działają. Dzięki temu, każdy nowy dzień daje wsparcie i wnosi choć trochę koloru w życie ukraińskich dzieci i ich bliskich.

 

W dniach 21 sierpnia 2022 r. – 29 sierpnia 2022 r. wspólnym wysiłkiem Fundacji POCIECHA, Hearty Foundation oraz Fundacji Charytatywnej „KLAN”, zorganizowaliśmy obóz dla grupy 200 nastolatków i instruktorów.

 

Miejsce

Obóz odbył się w Polsce, w malowniczym regionie Mazur. Ośrodek to niezwykle ciche i przytulne miejsce. Domki położone są w środku lasu iglastego, tuż obok wysokich sosen i bardzo czystego jeziora, nad którym latają mewy i pływają kaczki. Jak mówili instruktorzy „zamieszkanie w tak malowniczym miejscu to część nieopisanie cennej pracy strony polskiej”.

Fundacja POCIECHA, była odpowiedzialna za sprawy administracyjne. Dzięki wsparciu Darczyńców, dzieci otrzymały wszystko, czego potrzebowały: transport wyposażony we wszelkie udogodnienia, starannie przemyślane i wyważone posiłki, wycieczki, różne upominki i przekąski na wieczorne spotkania w grupach i przy ognisku.

 

Program

Za przygotowanie programu, odpowiedzialny był KLAN. Każdego dnia dzieci miały możliwość wyboru dwóch z dwudziestu proponowanych sprawności harcerskich w zakresie robótek ręcznych i obozowych. Aktywnie uprawiali sport z instruktorami piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego, a także otrzymali dawkę adrenaliny, pokonując strach w parku linowym.

 

Każdy dzień przeżyty bez dźwięku syren, w ciszy, jest darem nie do opisania i na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Dziękujemy za okazanie wsparcia Fundacji Pomocy Dzieciom POCIECHA i jej władzom!

Gdyby nie wy, przyjaciele, nic z tego by się nie wydarzyło.

 

Fotorelacja

 

Jednym z głównych sponsorów tego wyjazdu była Hearty Foundation, która pomaga dzieciom w rozwoju pasji i nauce! Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie!

Tekst: Antonina Kozak – Ukraina
Zdjęcia: Niuta (Anna Baz) – Ukraina