Ruszył nabór do trzeciej edycji ŚWIETLIX’a

Zapraszamy Was, kierownicy i wychowawcy świetlic środowiskowych, do udziału w bezpłatnym szkoleniu – trzeciej edycji ŚWIETLIXA. Przy naszym wsparciu, przygotujecie skuteczną kampanię fundrisingową dla Waszych dzieci na wspaniały Dzień Dziecka.

Możecie skorzystać z bezpłatnego mentoringu, na których poznacie m.in. tajniki prowadzenia skutecznej kampanii. Wszystko omówimy na przykładzie organizacji Dnia Dziecka w Waszej świetlicy.

Jakich rezultatów możecie spodziewać się po udziale w trzeciej edycji Świetlixa? Możecie:

• wzmocnić kompetencje organizacyjne,
  • rozwinąć umiejętności w obszarze nowych technologii,
  • nauczyć się pozyskiwać fundusze na różne działania w Waszej świetlicy,
  • samodzielnie przygotowywać grafiki i reklamy,
  • nawiązywać lokalne kontakty,
  • samodzielnie przeprowadzić kampanię promocyjną.

Harmonogram szkolenia

W dniach 25 i 27 kwietnia, zaprosimy Was na dwa spotkania po ok. 4 godziny (od godziny 8:15 do 12:00), które pomogą Wam poznać elementy skutecznej kampanii. Na każdym z nich będziemy pracować nad Waszym wydarzeniem, dzięki czemu wszystko będzie skrojone na Waszą miarę. W tym czasie, pozostajemy również do Waszej dyspozycji – odpowiadamy na pytania i wątpliwości, pomagając dopasować wiedzę do waszej sytuacji. Tematy, które poruszymy to:

Spotkanie 1:

25.04.2023, godz. 8:15-12:00

• Określenie co chcemy zrobić, dla kogo
  • Jak nawiązywać kontakty
  • Komunikacja – przekaz wizualny
  • Komunikacja – przekaz merytoryczny

Spotkanie 2 –

27.04.2023, godz. 8:15-12:00

• Pozyskiwanie wolontariuszy
  • Pozyskanie funduszy
  • Motywacja pracowników
  • Ewaluacja

Prowadzący:

Jak motywować pracowników? … jak to zrobić bez dodatkowych funduszy?

Karina Rawdanowicz Wróbel

Jak nawiązać kontakty z biznesem? Jak pozyskać fundusze?

Sławomira Wojtyś

Jak komunikować się ze światem? Co pokazać, a co ukryć? Z jakich narzędzi warto korzystać?

Joanna Pieszka

Jak zaprzyjaźnić się z wolontariuszami? Co zrobić aby świetlica była atrakcyjna dla dzieci?

Wojciech Przybysz

Kto może wziąć udział w projekcie Świetlix?

Do udziału w projekcie zapraszamy kierowników i wychowawców świetlic środowiskowych, socjoterapeutycznych, podwórkowych z terenu całej Polski. Warunki naboru (kryteria brane pod uwagę podczas rekrutacji):

• świetlica, którą reprezentujecie, kieruje swoje wsparcie do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • obejmujecie wsparciem min. 10 dzieci,
  • w projekcie Świetlix wezmą udział 2 osoby z organizacji (na szkoleniach mogą być wymiennie),
  • w szkoleniu może wziąć udział wolontariusz (pełnoletni) z Waszej świetlicy, który pomaga Wam w organizacji, uważacie że ma potencjał i chcecie pomóc mu rozwinąć się w tej pracy.
  • przynajmniej jedna osoba w świetlicy pracuje w pełnym wymiarze godzin,
  • wypełnienie FORMULARZA.

Formularz zgłoszeniowy

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do wypełnienia poniższego FORMULARZA.

Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia 2023 r.

W drugim etapie skontaktujemy się z wybranymi organizacjami, z których wybierzemy 7 do udziału w Świetlixie.

Czym jest ŚWIETLIX?

ŚWIETLIX jest kompleksowym systemem wsparcia dla pracowników świetlic środowiskowych organizowanym przez Fundację POCIECHA. Głównym założeniem projektu jest wzmocnienie wiedzy wśród pracowników, a następnie stworzenie okazji do doświadczenia na trzech płaszczyznach: wychowawczej, PR-owej i fundraisingowej.

Kim jesteśmy?

Fundację POCIECHA tworzymy od 10 lat. Od samego początku naszą misją było wspieranie dzieci, które z różnych powodów mają utrudniony start w dorosłe życie. Obecnie współpracujemy z 14 świetlicami z terenu całej Polski, a także z 2 domami dziecka i 2 oddziałami psychiatrii dziecięcej.

Naszym pragnieniem jest objęcie wsparciem jak największej liczby potrzebujących dzieci. Chcemy to zrobić poprzez danie odpowiednich narzędzi Wam, czyli osobom znajdującym się najbliżej dzieci i młodzieży

.