Rękodzieło na Walentynki – zabaw się z dzieckiem!

Rękodzieło na Walentynki – zabaw się z dzieckiem!

Już jutro Walentynki, czyli dzień, kiedy na pierwszym miejscu jest miłość. Zapraszamy Was i Wasze Pociechy do przygotowania serduszkowych dekoracji DIY, by jeszcze bardziej umilić ten dzień! A przy okazji jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Warto pamiętać, że choć 14 lutego to święto zakochanych, to miłość może mieć wiele więcej twarzy… Miłość rodzicielska, braterska, siostrzana, przyjacielska, czy taka, którą powinniśmy darzyć innych na co dzień poprzez np. miłe słowo czy gest. Nie zapominajmy o tym i kochajmy ludzi wokół nas nie tylko w Walentynki!

Z okazji tego pięknego święta mamy dla Was dwie propozycje na wykonanie papierowych ozdób, których tworzenie przyniesie dużo zabawy. Dzieciaki z pewnością będą zadowolone!

Łańcuch serc

Bardzo łatwy w wykonaniu, a jakże efektowny łańcuszek papierowy. Do wykonania potrzeba tylko trzech rzeczy: nożyczek, zszywacza i kolorowych (najlepiej czerwonych lub różowych) kartek papieru technicznego.

Karton tniemy w paski grubości około 2 cm i długości ok.10 cm. Za każdym razem zszywamy ze sobą karteczki w taki sposób, by wyszło serce. By dodać kolejne serduszko dodajemy dwa kolejne paski.

W razie problemów, filmik z wykonania łańcucha znajdziecie TUTAJ.

 

Papierowa serwetka

Drugą propozycją jest przepiękna, czerwona papierowa serwetka. Oczywiście możecie ja wykonać w kolorze, jaki tylko sobie zamarzycie lub jaki akurat macie w domu. Potrzebna będzie kwadratowa kartka papieru o wymiarach około 20 x 20 cm. Składamy ją w odpowiedni sposób (TUTAJ FILMIK Z WYKONANIA), na złożonym trójkącie rysujemy połówki serc i wycinamy w odpowiedni sposób.

Po rozłożeniu powinna wyjść piękna serwetka w serduszka!

To tylko dwie propozycje na wykonanie prostych, papierowych ozdób na Walentynki, które ucieszą zarówno dorosłych jak i dzieci. Jeśli macie chęci i niezwykłą wyobraźnię, to kształty serwetek mogą być przeróżne.

Życzymy Wam miłych walentynek i pięknie spędzonego wspólnie czasu!

_________________________________________

Od 15 lutego będziecie mogli rozliczyć PIT. Pamiętajcie o możliwości przekazania 1,5% na rzecz naszej organizacji, a tym samym wsparcia Kochanych Dzieciaków ze świetlic środowiskowych. Twój gest się liczy!

❤️ Przekaż 1,5% podatku na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom POCIECHA  ❤️  KRS 0000 426 589  ❤️