Bez Ciebie wakacje spędzą za drzwiami

Bez Ciebie wakacje spędzą za drzwiami

Życie pisze często zaskakujące dla nas scenariusze. Wszyscy zostaliśmy zamknięci w naszych domach, a teraz powoli jesteśmy z nich wypuszczani. Ale czy wszyscy? Co nas czeka dalej? Mamy więcej pytań niż odpowiedzi, co nie zmienia faktu, że niektórzy, dalej będą w izolacji. Niektórzy, bez Ciebie wakacje spędzą za drzwiami…

Dnia 9 czerwca 2020 roku, Fundacja POCIECHA rozpoczyna akcję charytatywną, która ma na uwadze nasze pociechy:

– dzieci, które popołudnia, spędzają w świetlicach,

– dzieci, które w ostatnim czasie były zamknięte na małych powierzchniach,

– dzieci, których rodziny, nie są w stanie zadbać o nich tak jak na to zasługują. 

Do tej pory, jedną z form ratunku dla tych dzieci, było przebywanie w świetlicy. Teraz zdane są tylko na siebie.


Każde dziecko, każdy człowiek zasługuje, aby jego podstawowe potrzeby były zaspokojone. Dzieci, którym chcemy zapewnić wyjazd poza kamienicę, poza ich ulicę, pochodzą z rodzin, które zmagają się z zapewnieniem dzieciom tych podstaw, nie mówiąc już o czymś takim jak wyjazd poza miasto.

Naszym największym marzeniem jest, aby TE zapomniane dzieci, miały okazję zobaczyć, że ktoś o nich myśli, ktoś życzy im dobrze, ktoś chce dla nich czegoś lepszego, że nie są same.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, po wielu przemyśleniach zdecydowaliśmy się na organizowanie dla dzieci którymi się opiekujemy, jednodniowych wyjazdów pod opieką wykwalifikowanego personelu.

Dzięki temu choć przez jeden dzień, mogłyby swobodnie pobiegać, nacieszyć się wolnością i świeżym powietrzem, a przede wszystkim zapamiętać parę dobrych chwil, w których były otoczone wsparciem i życzliwymi wolontariuszami, gotowymi pomóc w poradzeniu sobie z całą sytuacją.

Czy mógłbyś ufundować jedno niezapomniane przeżycie? 


Przekaż darowiznę >

Jeżeli chcesz lub masz możliwość zorganizować zbiórkę na rzecz dzieci takich jak Natalia u siebie w zakładzie pracy, koniecznie skontaktuj się z nami, a my, przekażemy komplet przygotowanych materiałów: swojtys@fundacjapociecha.pl